Araba Fiyatları Ne Kadar

Araba Fiyatları Ne Kadar sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz her sene hatta her gün artan döviz kurlarından dolayı malzeme parça fiyatları da dahil arabalar çok pahalı denebilirdi, Peki şu günlerde araba fiyatları düştü mü? sizlere bunu detaylı anlatıyoruz, aşağıdaki yazıda inceleyebilirsiniz:

Fiyatlarda Durgunluk Oldu Mu

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam ediyor. Sıfır otomobillerde yapılan düzenlemeler al-sat yapan halkı ikinci el otomobil piyasasından el çektirdi. Oto galericiler duraklayan seviyenin devam etmesi ile ilgili ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş olacağını görebiliyor.

İkinci el otomobil piyasası durağanlık içinde. Bu durağanlık ise ikinci el araç fiyatlarına sevindirici şekilde karşılandı. 6 ayda 6.000 kilometrelik düzenleme piyasaya sevindirici olmakla yansımaya başladı. Bayiler, kullanılmış otomobil pazarında gerçek alıcıların olduğunu ve o sürecin devamı gelirse ikinci el otomobillerde yüzde 5 veya 10 indirim yapılabileceğini ön görüyor. Geçtiğimiz aylarda galericiler, pazarın %90’ının alım satım yapan vatandaşlar tarafından yönetim sağladığı ve yeni düzenlemelere göre piyasada alım satım yapan vatandaş olmadığı biliniyor.

Otomobil satıcısı Yılmaz Kebapçı, ikinci el pazarındaki duraksaması vatandaşların alım satımının el çekilmesine yorumlayarak, “İkinci el piyasası şu anda nerdeyse yok denecek kadar durma noktasında geldi. Önceki aylara göre gelişimimiz daha duraksamış. Otomobil satışlarının %90’ı genellikle abartı şeklide saçmalayanlar alıcılar ve satıcılar tarafından oluşuyor.

Şu anda düzenlemelerin üzerinden sadece gerçek biniciler kaldı diyebiliriz. Ayda 10, 11 adet araç satışı gerçekleştiriyordum, şimdi ise 1 veya 2 tane bile zor satabiliyorum, deniyor.   

Yorum yapın