Bitcoin Yorum – Boğa Ne Zaman Geliyor ?

Bitcoin Yorum - Boğa Ne Zaman Geliyor ? sorusunun cevabı: Kripto para dünyası 2021 yılını oldukça iyi seviyelere gelerek olumlu geçirdi. Teslanın BTC alımları ve kripto yatırımlarının yaygınlaşması gibi önemli gelişmeler ile kripto para varlıkları fiyatlarını oldukça yukarılara taşıdı. Bu süreç içinde lider kripto para birimi BTC ise tüm zamanların fiyat rekorunu 69 bin dolar düzeyine kadar çıkardı.

Dikkat: Bu makalede yer alan hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Ancak global ekonomik ve kripto para dünyasında yerel gelişmeler ile birlikte kripto para birimleri 2022 yılında büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin bu düşüş sürecinde 17 bin dolar seviyelerine kadar düşmüşken, lider altcoin Ethereum ise 800 dolar seviyelerine düştü.

Yaşanan bu büyük düşüşe rağmen ise BTC için yatırımcılar büyük yükseliş beklentilerini koruyor. Bitcoin geleceği ve Bitcoin 2023 yılında fiyat tahminleri gibi çeşitli sorular da internette en çok arananlar arasında yer alıyor. Yazımızın devamında kripto paralarda 2023 beklentileri ve boğa sezonunun ne zaman geleceğine dair bilgileri derledik.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

2022 yılında yaşanan büyük düşüş ardından kripto para fiyat tahmincileri 2023 yılı için Bitcoin ve diğer kripto paralar için olumlu beklentiler ortaya koyuyor. Popüler kripto platformlarından biri olan Wallet Investora göre BTC fiyatı 2023 yılında 33 bin dolar seviyelerine yeniden dönmüş olacak. Aynı sitenin tahminlerine göre 2027 yılında ise 80 bin dolar seviyelerinde olacağı tahmin edilmekte.

btc-boga-ne-zaman
btc-boga-ne-zaman

Bir diğer kripto para platformu Pricepredictionda benzer tahminlerde bulunduğunu açıklayarak, gelecek sene 34 bin dolar beklentileri bulunduğunu paylaştı. Ancak Priceprediction uzun vadede Bitcoin adına daha olumlu beklentiler içinde olduklarını ortaya koydu ve 5 yıl sonrasında BTCnin 177 bin dolar seviyelerinde işlem göreceği tahmininde olduklarını açıkladı.

Bu arada yeni çıkan coinler sayfamıza giderek yeni çıkan coinler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin, finans ve yatırım piyasalarının en yeni ve dikkat çeken varlıkları arasında yer alıyor. 13 yıl gibi kısa zaman içerisinde önemli bir büyüme gösteren ve kripto para dünyasının lideri durumunda bulunan para birimi, geniş bir kitle tarafından geleceğin yatırım aracı olarak gösteriliyor. Merkezi bulunmaması ve getirdiği yenilikler BTC için beklentileri olumlu yönde yükseltirken orta ve kısa vadede devam eden belirsizlik kripto para dünyası için olumsuz bir grafik ortaya koyuyor.

Boğa Piyasası Ne Zaman Geliyor?

2022 finans piyasaları için oldukça hareketli geçen bir yıl oldu. Birçok yatırım aracının değer kaybettiği bu dönemde en ağır yarayı kripto para dünyası aldı. Bu büyük düşüş ardından Bir sonraki boğa sezonu ne zaman? sorunu birçok kişi tarafından sorulmaya başlandı. Yeni boğa sezonu için Cronoz Labs yöneticilerinden Ken Timsit, yeni boğa döneminin 2024 yılında başlayacağını işaret etti.

2021 yılının son dönemi başlarken, tüm finans dünyasında olumlu bir hava hakimdi. BTC ve hisse senetleri rekor üzerine rekor kırarken, pandemi sonrası enflasyon sorunu bir anda piyasalarda büyük bir değişime neden oldu. FED ve diğer ülke merkez bankaları hızla faiz artışlarına ve bilanço daraltmaya başladı. Bu dönemde en fazla düşüş yaşayan yatırım araçları ise kripto para birimleri oldu.

69 bin dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, geçtiğimiz aylarda 17 bin dolara kadar geriledi. Yaşanan bu sert düşüşün ardından bir sonraki boğa sezonunun ne zaman gerçekleşeceği ise yatırımcıların en fazla merak ettiği konu olmuş durumda. Bazı analistler, 2023 yılının ilk yarısını veya ikinci yarısını işaret ediyorken, Ken Timsit boğa sezonu için 24 yılının iyi bir dönem olacağı tahminlerinde bulundu. Timsite göre ülkelerin para politikalarında olgunlaşması, merkez bankalarının politika faiz oranlarının düşürmesi ve para akışının ekosisteme geri dönmesiyle birlikte 2024 yılında boğa sezonunun başlaması mümkün görülüyor.

Yorum yapın