Çocuk desteği kimlere verilecek, Başvuru nasıl yapılır? Çocuk yardımı

Çocuk desteği kimlere verilecek, Başvuru nasıl yapılır? Çocuk yardımı sorusunun cevabını sizler için araştırdık, yakın zamanda açıklanan ve başlayacak olan çocuk destek yardımı için detaylı bilgi aşağıdadır:

Çocuk nafakası başlığı altında verilen yardımlarla ilgili daha detaylı bilgi velilerin gündeminde yer almaktadır. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı yeni desteği açıklarken, yeni sosyal destek miktarları ve ödeme tarihleri ​​de açıklandı. Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık, Türkiyenin aile destek programı kapsamında yapılan çocuk yardımlarının hesaba aktarılacağını duyurdu.

ÇOCUK DESTEK NEDİR VE MİKTAR NEDİR

Bakan Yanık, ek gelir desteği alan ailelerin çocuklarına destek olmaya başlayacaklarını açıklayarak, evlerdeki çocuk sayısına göre aylık 350-650 TL destek verdi. Çocuk Destek Bileşeni. Bakan Yanık, Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere
450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 veya daha fazla çocuklu hanelere 650 TL ek destek sunuyoruz.

ÇOCUK DESTEK NEREYE VE NASIL BAŞVURULUR

Başvurular elektronik idareye veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma sandıklarına (SYDV) gönderilir. Aile destek programında ödemeler 12 ay boyunca düzenli olarak yapılmaktadır. Başvuru Yapmak İçin Tıklayın

ÇOCUK YARDIM BAŞVURUSU İÇİN ŞARTLAR NELERDİR

Türkiye Aile Destekleme Programı kapsamında tazminat alma zorunluluğu: Hanedeki kişi başına aylık gelirin 1/3ü ve net asgari ücret; 1833, 5 TLden az. Destekten ihtiyacı olan herkes faydalanacak. Halihazırda gelir desteğinden faydalanan kişiler de bu desteği alabilir.

ÇOCUK DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN VERİLMELİDİR

Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık, Türkiyede aile destek programı kapsamında yapılan çocuk yardımlarının Kasım ayından itibaren hak sahiplerinin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

Türkiye Aile Destek Programına Çocuk Destek Bileşeni adlı yeni bir destek programı eklendi. Gelir desteği alan ailelerin çocuklarına aylık 350-650 TL ek ödenek verilmektedir. Kasım nafakasının hesaba ne zaman yatırılacağına karar verilir.

KASIM ÇOCUK DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN

Aile ve Sosyal İşler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan çocuk yardımlarının Kasım ayından itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Yanık,  yazılı açıklamasında, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Ailenin sosyal yardıma ve sosyal hizmetlere erişimini içeren politikalar geliştirmeye devam edeceklerini vurgulayan Yanık, Türkiye Aile Destekleme Programının mevcut bütçesini 25 milyar liradan 40 milyar liraya çıkardıklarını hatırlattı. Programın kapsamını genişlettiklerini ve destek kapsamında gelir desteği alan hanelerin çocuklarına da destek vereceklerini açıklayan Yanık, 1-2 çocuklu hanelere 350 lira, üç çocuklu hanelere 450 lira ödüyoruz. çocuk, dört çocuklu hanelere 550 lira, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 lira Gelir desteği alan hanelere verilen çocuk temelli destek ile hem çocuklu hanelere hem de çocukların yaptığı harcamalara destek oluyoruz. Kasım ayından itibaren Türkiye aile destek programımız kapsamında yapılan nafaka ödemelerini alıcıların hesaplarına yatıracağız. Bakan Yanık, sosyal güvenlik dağıtımının önceliği açısından nafaka dağıtımına öncelik verdi. Toplumun kesimlerinin, arz odaklı sosyal yardım programlarının güçlü olduğunu ve bu doğrultuda çalıştıklarını vurguladı.

ÇOCUK DESTEĞİ İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR

İhtiyacı olan herkes destek alabilir. Gelir desteği yardımı alan kişiler de dahil kişiler de bu desteği alabilir.

AİLE DESTEĞİ KAÇ AY YAPILIR

aile yardımı programında ödemeler 12 ay boyunca düzenli olarak yapılmaktadır.

Yorum yapın