Disney Plus Fiyatı

Disney Plus Fiyatı sorusunun cevabı: Ülkemizdeki dijital dizi ve film izleyicileri büyük bir heyecanlı Disney Plusın yayına başlamasını bekliyorlardı. Çünkü Disney Plus, bünyesinde bulundurduğu içerikler ile dünya genelinde isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başarıyor. Bu kapsamda Disney Plus, Haziran 2022den beri ülkemizde yayın hayatına başlamış durumda. Şirket, birçok ülkeye uyguladığı gibi Türkiye için de özel fiyatlandırma modelini geliştirdi.

Disney Plus, ülkemizde 2 farklı abonelik seçeneği üzerinden hizmet sunuyor. Bu abonelik seçeneklerinden birisi, aylık ödeme modeli üzerinden müşterilere hizmet veriyor. Türkiyede Disney Plus izleyicileri şu anda aylık 34,99 TL üzerinden ödeme yaparak platform bünyesinde bulunan içeriklerden istedikleri gibi yararlanabiliyor.

Disney Aylık Abonelik Fiyatı

Aylık abonelik sisteminin yanı sıra Disney Plus, yıllık abonelik tercihi ise platformu çok daha uzun zamanlı kullanmayı düşünen kişilere çok daha uygun bir fiyat ile hizmet sunuyor. Platforma yıllık şekilde abone olmayı tercih eden kullanıcılar, 349.90 TL ücret ödemesi yaparak Disney Plusı 1 yıl süre boyunca kullanabiliyorlar.

 

disney-plus-fiyati
disney-plus-fiyati

 

Eğer Disney Plus Türkiyeyi yıllık abonelik tercihi ile yararlanmayı seçerseniz aylık olarak yaklaşık 30 TL gibi bir ödeme yapmış sayılırsınız. Bundan dolayı Disney Plus Türkiyeye yıllık abone olmak, aylık abone olma seçeneğine göre çok daha uygun fiyata gelmiş oluyor. Disney Plus, iki abonelik opsiyonu da aynı özellikle ile müşterilerine hizmet sunuyor. Bundan dolayı her iki paket arasındaki tek fark, fiyatlandırma üzerinde gerçekleşiyor denilebilir.

Disney Plus Özellikleri

Disney Plus, bünyesinde kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler ile en başarılı dijital yayın kuruluşlarının başında geliyor. Şirket, fiyat odaklı bir abonelik sistemini kullanmıyor. Bu doğrultuda Disney Plus, Türkiyede bulunan abonelerine aynı özelliklere sahip olan aylık ve yıllık abonelik tercihleri ile hizmet sunuyor. Bu üyelik opsiyonlarının içeriklerinde fiyat farkı dışında başka bir özellik bulunmuyor.

Sambilgi tarafından paylaşılan Fiyatlar kategorimize bakmayı sakın unutmayın!

Yani Disney Plus, abonelik tercihine göre müşterilerine sunduğu özelliklerde herhangi bir farklılık yapmamayı tercih ediyor. Disney+ Türkiye aboneleri, platformda şu özelliklerden yararlanabiliyorlar:

  • Disney Plus, yayında olduğu diğer ülkelerde kendi ürettiği orijinal içerikler ve anlaşmalı olduğu diğer yapımcıların ürettiği içerikleri abonelerine sunuyor. Bunun yanı sıra firma, bölgesel olarak da içerik sunuyor. Yani Disney Plus, ülkemizdeki izleyicileri için yaptığı yayınlarla da abonelerine hizmet sunuyor. Disney Plus Türkiye üyeleri, tüm bu içeriklerin tamamına erişim sağlayabiliyor.
  • Disney+ üyeleri, cihazları uyumlu olduğu sürece bünyesinde yer alan içerikleri 4K UHD görüntü kalitesinde izleyebiliyor. Üstelik Disney, bu özelliği tüm kullanıcılarına sağlıyor. Yani şirket, görüntü kalitesi farkı için herhangi bir ekstra ücret talep etmiyor.
  • Disney Plus, abonelerine tek üyelik üzerinden 7 farklı profil oluşturabilme özelliği ile imkan sunuyor. Bu profil seçenekleri arasında çocuklar için de kısıtlama bulunan profil seçeneği de yer alıyor. Üstelik üyelik üzerinden açılan profiller, 10 cihaza kadar kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra Disney Plus, aynı anda 4 cihazda içerik izleme hizmetini de kullanıcılarına sağlıyor.
  • Disney Plus, GroupWatch ismindeki özelliği ile abonelerinin 6 kişiye kadar birlikte aynı içeriği aynı anda izleme özelliği sunuyor. Böylelikle aboneler, arkadaşları ile birlikte içerikleri aynı anda izleme fırsatı yakalıyor. Birçok platformda bulunmayan bu özellik, Disney Plusın kullanıcılarına sunduğu en ilgi çekici özelliklerinden birisi oluyor.

Rakiplerine göre çok daha yakın tarihte kurulan bir dijital yayın platformu olan Disney Plus, her geçen gün üyelerine sunduğu özellikleri artırmaya çalışıyor. Böylelikle Disney+, daha fazla izleyiciye hitap eden bir platform olmayı amaçlıyor. Şirket, kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerin yanı sıra bazı dönemler kampanyalar da oluşturuyor.

Yorum yapın