Dünyanın En Pahalı Arabası

Dünyanın En Pahalı Arabası sorusunun cevabı: Siz de birçok araba tutkunu kişilerin arasındaysanız eğer kesinlikle yakın bir şekilde takip ettiğiniz markalar bulunuyordur. Araba üretim piyasasında öyle markalar bulunuyor ki üretmiş oldukları arabalar ile kendilerine hayran bırakarak ağızları açık bıraktıracak donanım ve tasarıma sahip oluyorlar. Dünyanın en pahalı arabası listesini sizler için derledik. İşte dünyanın en pahalı araba modelleri:

Bugatti Chiron Super Sport 300+

Fiyatı: 4 Milyon Amerikan Doları

Dünyanın en pahalı arabaları listesinde tabii ki Bugatti bu listenin başında yer alıyor. İtalyan asıllı dev arama üreticisi olan bu marka, Chrion Super Sport 300+ modeli ile araba tutkunlarının dikkatini bir hayli çekiyor. Cuper Sport 30++ modeli, Chiron modelinde de olduğu gini 8 litre ve 16 silindirli bir motor ile çalışıyor. Üstelik 1600 beygir gücünde olan motor, bu modelin dünyanın en hızlı araçları listesinde de yer almasını sağlıyor. Bugattinin bu modelinin ulaşabileceği en yüksek hız seviyesi 490 km/s olarak testler sonucunda belirlendi.

Lamborghini Veneno

Fiyatı: 4,5 Milyon Amerikan Doları

Lüks ve spor araba denildiği zaman aklımıza öncelikle gelen markalardan birisi genellikle Lamborghini oluyor. Haliyle birçok kişi tarafından bilinen bu marka, Veneno modeliyle birlikte dünyanın en pahalı otomobilleri arasında yer alıyor. İtalyan asıllı firmanın en pahalı modelleri arasında bulunan bu araçta V12 motor bulunuyor. Böylelikle araç, 0-100 km/s hıza 2.8 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ulaşıyor. Üstelik aracın ulaşabildiği en yüksek hız ise 355 km/s olarak belirlenmiştir.

Bugatti Centodieci

dunyanin-en-hizli-arabasi
dunyanin-en-hizli-arabasi

 

Fiyatı: 9 Milyon Amerikan Doları

Bugattinin Centodieci modeli, 2019 yılının Ağustos ayında ilk defa tanıtıldı. Aynı zamanda bu model, Bugattinin 110. yaşı nedeni ile yalnızca 10 adet üretildi. Aslında otomobilin bu modelinin isminde yer alan Cento kelimesi İtalyancada 100 anlamına geliyorken Dieci kelimesi ise 10 anlamına geliyor. Bugattinin Centodieci modeli, yaklaşık 9 milyon dolarlık bir satış fiyatına sahip. Bir diğer yandan Centodieci, Bugattinin doksanlı yıllardaki yeniden yükselişinde üretmiş oldukları EB110 modeline gönderme yapıyor.

Sayın okurlar ek olarak Dünyanın En Hızlı Arabası yazımıza göz atabilirsiniz.

Rolls Royce Sweptail

Fiyatı: 12.8 Milyon Amerikan Doları

İngiliz otomobil üretim firması olan Rolls Royce, Sweptail modelini ilk olarak 2017 yılında satışa çıkardı. Üstelik bu özel modelin satış değeri yaklaşık olarak 12.8 Amerikan Doları olarak belirlendi. Sweptail ilk satışa çıktığı yılda, dünyada bulunan araçlar arasında en pahalı sıfır km aracı olarak kayıtlara geçmişti. Söz konusu Sweptail modeli yaklaşık olarak dört yılda hazırlanıp, üretildi. Anlaşılacağı üzere her bir noktası eşsiz bir model olarak tasarlandı. Bu model, yarış botuna benzeyen tasarımı ile ilgilenenlerin dikkatini çekiyor. Üstelik kapılarının üst kısmında arkada omurga şeklinde birleşen tavanın orta kısmın tamamen camdan yapılması da tam bir tasarım harikası olarak dikkat çekiyor. Sweptail modelinin iç kısmında da yarış botlarında bulunan parlatışmış ahşap, alüminyum ve deri döşemeler yer alıyor. Rolls Royce, Sweptail modelinden şu ana kadar yalnızca bir adet üretti.

Rolls Royce Boat Tail

Fiyatı: 28 Milyon Amerikan Doları

Dünyanın en pahalı otomobilleri listesinde yer alan ve şu anda en pahalı araba olan Rolls Royce Boat Tail 28 milyon Amerikan doları fiyatı ile listenin en başında yer alıyor. Rolls Royce, yaklaşık olarak dört yıllık bir tasarım ve üretim süreç sonucunda Boat Tail modelini üretti. Üstelik Rolls Royceun bu modelinden dünyada yalnızca üç adet üretildi. Ayrıca bu araçlara kimlerin sahip olacağına dair herhangi bir bilgi de bulunmuyor. 

Yorum yapın