En İyi Mobil Oyunlar

En İyi Mobil Oyunlar sorusunun cevabı: Her geçen gün birbirinden keyifli mobil oyunlar uygulama mağazalarında yerlerini alıyor. Ancak, bu kadar oyunun bulunduğu mağazalarda hangilerinin iyi olduğunu bilmek oldukça zor. Bu nedenle, en iyi mobil oyunlar listesi ile bu yazımızda en sevilen oyunlara yer verdik. Online olarak ya da internet gerektirmeden tek başınıza oynayabilmenizi sağlaya en güzel mobil oyunları sizler için bu listede derledik. En iyi mobil oyunlar listesi:

Apex Legends Mobile

En iyi mobil oyunlar listesinde bulunan Apex Legends Mobile, bilgisayar sürümünün mobile indirgenmiş versiyonu olarak açıklanabilir. Oynanışı ile sizi uzun saatler boyunca telefon ekranına kitleyecek olan Apex Legends Mobile, birbirinden farklı oyun modu ile son derece eğlenceli bir oyun deneyimini sağlıyor.

Electronic Arts tarafından geliştirilen Apex Legends Mobile, temelinde bir nişan alma ve aksiyon oyunu olarak belirtilebilir. Özellikle rekabetçi bir oyun deneyimi sunan oyunda taktik çok büyük bir önem arz ediyor. Oyunun modları arasında battle royale en çok tercih edileni.

Pokémon UNITE

Özellikle Pokemon hayranlarının severek oynayacağını düşünmüş olduğumuz Pokemon Unite, en iyi mobil oyunlar listemizde yer almayı hak kazanıyor. Pokemonlar ile bir MOBA oyunu oynamak isteyen oyuncular için, Pokemon Unite sizin için benzersiz bir deneyim olacak.

Oyun temelinde 5 kişiye karşı 5 kişilik bir MOBA oyunu olarak piyasaya çıktı. Ancak oyun içerisindeki karakterler tamamen Pokemonlardan oluşuyor. Bunlara örnek olarak; Pikachu, Charizard ya da Bulbasaur gibi farklı pokemonlarla birlikte diğer pokemonlara karşı mücadele edebiliyorsunuz.

Her pokemon, oyun başında ilk evrede oluyor. Ancak oyun içerisinde seviyesi yükseldikçe evrim geçirmeye ve bir sonraki haline dönüşüyor. Oyunun sonuna doğru ise Pokemon, son evresine ulaşarak daha güçlü oluyor.

Arkadaşlar ek olarak En İyi Ücretsiz Oyunlar makalemize göz atmayı unutmayın.

en-iyi-mobil-oyunlar
en-iyi-mobil-oyunlar

 

Rush Royale

En iyi online oynanan mobil oyunlar arasında bulunan Rush Royale, son derece keyifli bir kule savunma oyunu. Oyun farklı modlar ile oyuncuların karşısına çıksa da oyun içerisindeki ana amaç her zaman bellidir. Peş peşe gelen canavarları yok etmek ve kuleyi korumak oyunun ana amacıdır.

Oynadıkça verdiği keyfin arttığı online mobil oyunlardan biri olan Rush Royale, birçok etkinlik ve oyun modunu da oyunculara sunuyor. Temel oyun modunda ise PvP olarak bilinen bire bir karşılaşmalar yer alıyor. İsminden de anlaşıldığı gibi bu modda rakip oyuncuya karşı kalenizi savunup, savaşmanız mümkün. Canavarları yok etmeyi başaran ve kulesini savunan kişi oyunun galibi oluyor.

Bu mod haricinde her iki oyuncunun birlikte oynayabileceği bir ortak oyun modu da oyun içerisinde bulunuyor. Ayrıca klan turnuvaları ve özel etkinlik modları da oyunda bulunuyor. Böylelikle oyun içerisinde sürekli bir dinamik oynanış sağlanıyor.

Stardew Valley

En iyi mobil oyunlar listemizde bulunması gereken başka bir oyun ise kesinlikle Stardew Valley olmalıdır. ConcernedApe tarafından geliştirilen Stardew Valley, aslında bilgisayarda oynanan bir oyun olarak ilk defa karşımıza çıkmıştı. Ancak oyun mobil cihazlar için de müsait bir oyun deneyimi sunmasıyla birlikte en iyi mobil oyunlar listesine giriyor.

Stardew Valley, bir çiftlik üzerine kurulu RPG oyunudur. Modern hayattan bunalmış bir karakteri oynadığımız oyunda kırsal bir yerleşim bölgesinde yerleşiyor ve çiftçilik yapıyoruz.

Oyun içerisinde etkileşim kurabileceğiniz onlarca etkinlik ve durum bulunuyor. Hayvancılık, tarım, balık tutma, ev tasarlama gibi daha birçok unsur oyun içerisinde yer alıyor. Üstelik oyunun mobil sürümünde 50 saati üzerinde bir oynanış deneyimi bulunuyor.

Call of Duty Mobile

FPS oyun dünyasının en bilinen serilerinden biri olan Call of Dutynin mobil versiyonu da en iyi mobil oyunlar arasında bulunuyor. Tamamen online bir oynanış şekli olan Call of Duty Mobile, piyasadaki en sevilen battle royale oyun modlarından birisini oyunculara sunuyor.

Oyun içerisinde battle royale modu dışında deathmatch gibi oyun modları da bulunuyor.

Yorum yapın