En İyi Ücretsiz Oyunlar

En İyi Ücretsiz Oyunlar sorusunun cevabı: Oyun sektörü sürekli olarak hızlı bir şekilde gelişmeye devam etmekte. Bu doğrultuda oyun stüdyoları, oyuncuların memnuniyet düzeyini artırabilmek adına üst kalitede oyunlar geliştiriyor. Firmalar, genellikle geliştirdikleri oyunları belirli bir fiyatlandırma karşılığında çeşitli platformlar üzerinden oyuncularla buluşturuyor. Ancak bunun yanı sıra bazı oyun firmaları ise geliştirmiş oldukları oyunları ücretsiz bir şekilde oyun severlere sunuyorlar. Böylelikle oyunlara ücret ödemeden oyuncular, en iyi ücretsiz oyunlar hangisi bunları merak ediyor. Biz de sizler için en sevilen ve en iyi ücretsiz oyunlar listesini derledik.

Fortnite

En iyi ücretsiz oyunlar listemizde ilk sırada Fortnite bulunuyor. Çıktığı zamandan itibaren oyun dünyasında popülerliğini kaybetmeyen Fortnite ücretsiz olmasıyla birlikte büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Fortnite, battle royale oyun sistemini eğlenceli grafikleri ile birleştirerek oyun dünyasında farklı bir yer edindi.

Diğer battle royale oyunlar gibi Fortnite da oyun içerisinde eşya bulma ve rakipleri eleyerek son hayatta kalan olmaya dayalı bir oyundur. Birden fazla oyun mode bulunan Fortniye yalnızca battle royale ile de kısıtlanmamakta. Fortnite oyun modlarının bazısında inşaat yetenekleri ön plana çıkıyorken bazılarında ise eşya toplama büyük önem arz ediyor.

League of Legends

En iyi ücretsiz oyunlar listesinin ikinci sırasında dünyada en popüler oyunlar arasında bulunan League of Legends yer alıyor. Temeli bir strateji oyununa dayanan League of Legends, ilk çıktığı günden günümüze kadar hala büyük bir kitleyi elinde tutmayı başarıyor. En fazla oynanan MOBA oyunlardan birisi olan League of Legends, dünyanın her yerinden bir oyuncu profiline sahiptir.

League of Legends oyununun geliştirici firması olan Riot, oyunu güncel tutmak için sürekli olarak çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda firma, oyuna belirli periyotlarda yeni karakterler ve ögeler ekliyor. Bunların yanı sıra oyun içerisinde bir rekabetçi sistemi de bulunuyor. Böylelikle oyuncular sıkılmadan ve hırslı bir şekilde oyunu oynamaya devam ediyor.

Arkadaşlar Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın.

Karakter çeşitliliği ile birçok oyuncuyu kendi bünyesinde bulundurmayı başaran oyun, e-spor sektörünün de öncülerinden biridir. Böylelikle oyunu oynayanlarla birlikte çok fazla sayıda izleyiciyi de kendine çekmeyi başarıyor.

en-iyi-ucretsiz-oyunlar
en-iyi-ucretsiz-oyunlar

 

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike serisi, oyun dünyasının en çok sevilen ve oynanan serilerinin başında yer alıyor. Dünyadaki neredeyse tüm oyun severlerin hatta oyunlara özel ilgisi olmayan kişilerin bile bir şekilde bildiği Counter Strike serisi, Global Offensive oyunuyla modern bir şekilde oyuncularla buluştu.

Oyunun geliştirici firması olan Valve, ilk zamanlarında oyunu ücretli bir şekilde oyunculara sundu. Buna rağmen Counter Strike: Global Offensive kısa bir süre içerisinde yoğun bir ilgiye sahip olarak en çok oynanan oyunlar arasında yer aldı. Hatta oyun o kadar fazla kişi tarafından oynanmaya başlayınca zaman içerisinde e-spor turnuvalarının da gözde oyunlarından birisi haline geldi.

Geliştirici firma Valve, yakın bir zaman önce oyuncu sayısında artış olması için oyunu ücretsiz olarak herkese sundu. Tabii ki bu durumda firma, oyunun kalitesinin düşmemesi için de bazı önlemler aldı. Yine de oyunun ücretsiz olarak sunulmasıyla birlikte oyunda hile kullanan kişi sayısında da belli miktarda bir artış yaşanmıştı.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty serisi, aksiyon oyunlarının en bilineni desek yanlış olmayacaktır. Activision tarafından geliştirilen oyun serisi, üst seviye kaliteye sahip aksiyon oyunları sayesinde oyuncu kitlesiyle birlikte beğenileri de kazanmayı başarıyor. Firma, yakın zaman kadar genellikle ücretli olarak oyunculara sunduğu oyunlar ile öne çıkıyordu. Ancak Activisiyon, yakın bir zaman önce ücretsiz bir şekilde sunduğu Call of Duty: Warzone ile oyuncuların karşısına çıktı.

Yorum yapın