Engellenen Sitelere Nasıl Girilir

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir sorusunun cevabını sizlerle birlikte bir göz atalım. öncelikle neden bazı sitelere girilmez? ülkeler arası erişime kapatılan ve girilemeyen siteler olabilir bunlara erişim sağlamak istediğimizde bize hata verebilir. Peki erişim sağlamak için ne yapmamız gerekiyor?

Tarayıcılar ve internet servis sağlayıcıları tarafından genelde engellenen siteleri açmaz. Bu sitelere erişim sağlayabilmek için uygulamanız gereken bazı yöntemler vardır. Engellenen bir siteye giriş yapmak için seçenek vardır. Bu kullanmanız gereken yöntemleri deneyerek siteye erişmek mümkündür.

VPN Nasıl Kullanılır

VPN, erişime kapanan bir siteye erişim sağlamak için kullanılması gereken en kestirme uygulamalarındandır. VPN yükleyerek başka bir ülkenin ağına bağlanabilirsiniz. Bu sayede ülkenizde engellenen sitelere ulaşmanız mümkündür.

VPN kullanmak, yalnızca yasaklı bağlantılara erişim için değil, bağlantı güvenliğini sağlamak için de gayet iyi bir yöntemdir. VPN değişikliğinden bahsetmek gerekirse,  VPN’e iki şekilde bağlanmak mümkün olduğu görülüyor. Opera tarayıcısı ile veya Google’dan DNS değiştirerek VPN değişikliği kolay bir şekilde erişime açılabilir.

DNS ayarlarınızda otomatik olmak üzere Google DNS’i kayıtlıdır. Bunu, bağlanmak istediğiniz zaman ise ülkenin DNS ayarı ile değiştirerek VPN’i başarılı bir şekilde kullanma imkanı bizlere sunuyor. Bu da yasaklı sitelere giriş yapma olanağı sağlamakta. Bağlandığınız ülke de girmek istediğiniz siteyi erişime kapatıldıysa, daha farklı bir ülkeden bağlanmanız mümkün olabiliyor. Ayrıca ücretsiz veya ücretli VPN uygulamalarını görebilirsiniz ve bunlardan size uygun olanı seçebilirsiniz.

Yorum yapın