Etil Alkol Fiyatları

Etil Alkol Fiyatları sorusunun cevabı: Sağlık sektöründe kullanılmakta olan birçok tıbbi ürün bulunuyor. Bu ürünlerin her biri sağlığın iyileştirilmesi ve tedavi edilmesi amacına hizmet eden aracı malzemelerdir. Her tıbbi ürünün kullanım şekli ve kullanım amaçları birbirinden farklıdır. Bundan dolayı bir sağlık kuruluşunun bu tıbbi malzemelerin tamamına sahip olması gerekiyor. Aksi halde sağlığın iyileştirilmesi ve korunması sağlanamaz. Bu tıbbi ürünler arasında etil alkolde bulunuyor. Sağlık sektöründe kullanılan etil alkol büyük bir öneme sahiptir.

Etil Alkol Fiyatları 2022

Genel olarak satışı yapılan etil alkol fiyatları en çok merak edilen unsurlardan biridir. Bu konu hakkında birçok soruyu internet arama motorlarında insanlar sıklıkla aratmaktadır. Genel fiyatlardan söz edecek olursak eğer fiyatların her bütçeye uygun olduğu görülebilmektedir. Etil alkol, yani bir diğer ismi ile etanol sağlık sektöründe çok fazla ihtiyacı olan ve kullanılan bir üründür. Sık kullanım alanı olmasından dolayı etil alkole olan talep oldukça fazladır.

Kısacası genel etanol fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir. İhtiyaç olması durumunda herkes etil alkolü kolaylıkla temin edebilmektedir. Etil alkol satışı yapan yerler, 5 litrelik bidonlar halinde satışlarını gerçekleştirir.

Piyasada yer alan etil alkollerin genel olarak satış fiyatları şu şekildedir:

Etil Alkol 5 Litre (1 Bidon)

289 TL

Etil Alkol 10 Litre (2 Bidon)

499 TL

Etil Alkol 15 Litre (3 Bidon)

729 TL

Etil Alkol 20 Litre (4 Bidon)

949 TL

Etil Alkol 25 Litre (5 Bidon)

1.129 TL

 

etil-alkol
etil-alkol

Etil Alkolün Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Etil alkol, anti bakteriyel özelliğine sahip olmasından dolayı birçok dezenfektan ürün içerisinde, tıbbi temizlik ürünlerinde kullanılır. Etkileri oldukça yararlı ve belirgindir. Aynı şekilde antiseptik olma özelliği de bulunduğundan dolayı hijyen konusunda vazgeçilmez ürünlerden biridir.
 • Etil alkol, sağlık alanı dışında alkollü içeceklerin ana bileşeni olarak da kullanılır. Keyif verici özelliğinden dolayı birçok alkollü içeceğin ana maddesidir.
 • Etil alkolün bir diğer kullanım alanı ise kozmetik ürünleridir. Etil alkolün kozmetik ve güzellik için kullanılan ürünlerin üretiminde sıklıkla görülür.
 • Etil alkol bir çeşit panzehir olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda çok iyi bir çözücü özelliği de vardır. Suda çözünmesi mümkün olmayan bazı ilaçlar, etil alkol aracılığıyla çözülmektedir. Aynı zamanda polar ya da apolar her türlü bileşiği çözücü özelliği bulunur.
 • Etil alkol endüstri alanında da kullanımına baktığımızda asetik asit, etil amin, etil esterler ve benzeri birçok maddenin üretiminde de kullanıldığı görülür.
 • Laboratuvar genel işlemlerde ise soğutma bayonlarında bileşen madde olarak kullanımı sağlanır. Çünkü, etil alkolün donma sıcaklığı -114,1 derecedir.
 • Termometrelerde de aktif olarak sıvı ölçümlerde kullanımı sağlanır.
 • Etil alkolün bir diğer sık kullanım alanı ise temizlik ürünleridir. Oldukça iyi bir çözücü madde olmasından dolayı ve anti septik özelliği bulunmasıyla birlikte temizlik amaçlı kullanımı çok yaygındır.

Etil Alkol Satışı Yapılan Yerler

Etil alkol, son zamanlarda internetten de kolaylıkla temin edilebilir bir madde haline geldi. İhtiyaç duyulduğunda artık etil alkol alırken internette bulunan satış siteleri tercih edilmeye başlandı. Şu anda bilinen etil alkol temin edilebilen yerler şu şekildedir;

 • Eczaneler
 • İnternet siteleri
 • Etil alkol toplantıcıları

Etil Alkol Satışı Serbest midir?

Etil alkolün satışı belirli denetim ve kurallar kapsamında yasak değildir. Devlet denetimi dahilinde satışı eczane, toptancılar ve internet siteleri aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Etil alkol satışı, devlet onaylı belgeler ile gerçekleştirilir. Birçok işletme ve internet sitesi tarafından satışı yapılabilir hale gelmiştir. Devletten etil alkol satımı için gerekli belgeleri bulunduran firmalar, internet üzerinden orijinal etil alkol satımını yapabilir.

Yorum yapın