Evden İş Fikirlerim – Evde Para Kazanma İş fikirleri

Evden İş Fikirlerim - Evde Para Kazanma İş fikirleri sorusunun cevabı; bir yandan okuyup, diğer yandan da evden gelir elde etmek isteyen öğrenciler için Evden İş Fikirlerim programı adı altında devlet tarafından maddi destek sağlanıyor. Bu destek programı öğrencilere, evden paketleme yapma, kurgu-montaj ve fotoğrafçılık, grafik ve web tasarım gibi birçok alanda evden çalışarak gelir elde etme imkanı sağlıyor. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ismiyle bilinen eğitim destek programına başvurmak isteyen öğrenciler, E-Devlet platformu üzerinden programa başvurabilirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca verilen desteğin detayları:

Evden İş Fikirlerim Programından Kimler Yararlanabilir?

Evden İş Fikirlerim desteğine başvurmak isteyenlerin öncelikle E-Devlet üzerinsen Sosyal Yardım Desteği olarak arama yapmaları ve başvuru formunda gerekli bilgileri doğru şekilde doldurmaları gerekir. Evden İş Fikirlerim programı kapsamında SED hizmetinden kimler yararlanabilecek kişiler:

  • Haklarında bakım tedbiri kararı bulunan sosyal hizmet kuruluşları tarafından bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınlarının yanına yerleştirilebilecek çocuklar.
  • Ekonomik yoksulluk sebebiyle, desteklenmedikleri durumda korunmaya ihtiyaç duyacak olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı olmaksızın sosyal ve ekonomik destek programından faydalanmaları sağlanarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.
  • Bakım tedbir kararı bulunuyorken yaş sınırlarını tamamlaması sebebiyle, sosyal hizmet kuruluşları ya da koruyucu ailesinin yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya herhangi bir iş veya mesleğe sahip olmadan desteklenmeleri durumunda yardıma muhtaç olan gençler.
  • Olağandışı bir felaket, doğal afet, hastalık ya da kaza geçirerek belirli bir zaman kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile üyelerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak halde olanların çocukları ile hayati tehlikesi bulunan ve ameliyat gereksinimi duyulan veya vefat eden kişilerin çocukları

Evden İş Fikirlerim desteği kapsamında Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden yararlanabilir. Ayrıca devletin sağladığı devlet ve sosyal yardımları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

evden-is-fikir
evden-is-fikir

Evden İş Fikirlerim Başvuru Şartları

Evden İş Fikirlerim finansal destek programına başvurularda, ailenin sosyoekonomik durumuyla birlikte aile bulunan öğrenci sayısı dikkate alınıyor. Başvuru yapan kişilere, her üç ayda bir olmak üzere mali durum kontrolü yapılıyor ve buna göre 1611 TL maddi destek sağlanmaktadır. Başvuru işlemini gerçekleştirirken belirtilen IBAN numarasına belirlenen maddi destek ödemesi sağlanıyor. Destek ödemesinden yararlanmak için herhangi bir banka hesabına gerek kalmadan, PTT aracılığıyla da ödemeleri alabilirler. Diğer devlet desteklerine göz atmak için Devlet Destekleri kategorimize bakmayı unutmayınız.

Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, E-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

Evden Para Kazanma İş Fikirleri

Herkes evden oturduğu yerden para kazanmak ister. Evet gerçektende böyle bir şey mümkün. Evden para kazanmanın birçok yöntemi ve mesleği vardır. Bu yöntemler arasında online işler freelance işler ve diğer tüm para kazanma modelleri aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki yazıyı detaylı bir şekilde okuyarak kendinize uygun olan freelance uzaktan online mesleği seçerek sizde para kazanmaya başlayın.

Online Ders Vererek Para Kazanma

Eğer ilgi çekici bir konuda yeterli bilgiye sahipseniz, sevilen bir yeteneğe veya önemli bir beceri sahibiyseniz, bu bilgileri internet ortamında başkalarına öğreterek kazanç sağlayabilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve dijitalleşmenin önem kazanmasıyla birlikte her türlü bilgiye ulaşmak çok daha kolay hale geldi. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte online derslere girmek herkes için daha normal hale geldi. 

Eğitim deneyiminiz varsa veya insanlara bir şeyler öğretmekten zevk alıyorsanız evde iş fikirleri olarak online ders vermeyi deneyebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Birben fazla dili konuşabiliyor musunuz? İki dil arasında etkili şekilde bilgi akışı sağlayabilecek seviyedeyseniz eğer, dil bilgileriniz ile internette çeviri hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Üstelik çeşitli uygulamaların sağladığı çeviri işleri ile döviz üzerinden de kazanç sağlayabilirsiniz.

Grafik Tasarım İle Para Kazanma

Logo tasarımından, internet sitelerinde yer alacak görsellere, sosyal medya hesapları için tasarımlar, broşürler gibi birçok konuda grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğer siz de grafik tasarım alanında yeteneğinize güveniyorsanız internette yer alan grafik tasarım işlerini yaparak çeşitli platformlar aracılığıyla müşteri bulabilirsiniz. Yurt içinde birçok platform freelance olarak iş olanağı sağlıyorken, yurt dışı merkezli siteler aracılığıyla da freelance işler yapabilir ve hatta döviz olarak para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Giyim Satışı Yaparak Para Kazanma

Kıyafetler oluşturmayı, dikiş dikmeyi biliyorsanız ve tasarım yeteneğiniz varsa kendi hazırladığınız kıyafetleri evde üreterek satışını yapabileceğiniz gibi tedarik sistemi sayesinde de kıyafet satışı ile evden para kazanabilirsiniz. Önce ufak bir yatırım ile başlamanızın ardından bir depo kiralayarak bu işi daha da büyütme şansını yakalayabilirsiniz.

Dropshipping ile Gelir Elde Etmek

Dropshipping sistemi ile kendi işinizi sürdürmek için envanterler ile dolu bir depoya gerek duymadan ticaret işlemlerini evinizden halledebilirsiniz. Dropshipping, bir tedarikçinin stoklarında yer alan bir ürünü tedarik ederek tüketiciye ulaştırma işlemi ile gerçekleşir. Bu süreçte evden yürütebileceğiniz kendi işinizi kurmanızın önünde duran birçok engeli aşmanıza olanak sağlar. Evden iş fikirleri konusunda dropshipping yapmak oldukça mantıklıdır. Diğer yandan ise bu sistem ile ürünleri fiziksel bir depoda stok yapmanıza gerek kalmadan, nakit akışının herhangi bir envantere bağlı olmayacağı anlamına geliyor. Böylelikle düşük risk ile kendi işinizi başlatabilirsiniz.

Influencer Marketing ile Evde Para Kazanma

Influencer marketing günümüzde birçok insanın başvurduğu internet aracılığıyla iş fikri olarak karşımıza çıkıyor. Takipçi kitlesini etkileyebilme gücün sahip olan influencer pazarlama günümüzce birçok alana yönelmiş durumdadır. Siz de sosyal medya platformlarını etkin be doğru bir şekilde kullanarak evden iş fikirleri konusunda influencer marketing ile para kazanmayı değerlendirebilirsiniz.

Podcast Yayıncılığı Yaparak Para Kazanmak

Kendi sesinizden bilgili olduğunuz bir konu hakkında podcastler kaydedebilirsiniz. Podcast kaydı için iyi kalitede bir mikrofon, ses kaydı için bir yazılım ve çağrı kayıt yazılımına gereksinim duyulur. Bir konuk ile yapabileceğiniz gibi yalnız başınıza da podcast kaydı yapabilirsiniz. Podcastlerin dinleyici kitleleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Diğer yandan ise podcast dinleme oranları da dikkate alınmalıdır. Podcast kaydınızı çeşitli platformlar üzerinde yayınlayarak evden para kazanma konusunda bu iş fikrini değerlendirebilirsiniz.

El Yapımı Ürünleri Satarak Para Kazanma

El yapımı ürünler günümüzde birçok kişi tarafından ilgi çekici olarak görülüyor. Satışların gerçekleştirileceği hedef kitle bakımından da kolaylık sağlayan bu evden para kazanma fikri günümüzde birçok kişinin gelir kaynağı olarak tercih ettiği bir iş koludur. El yapımı ürünler tasarımsal yönde olacağı gibi aksesuar, yiyecek gibi alanlarda da olabiliyor. El yapımı ürünlerinizin satışını yapabilmek için Craiglist ya da Etsy gibi çeşitli platformları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi internet mağazanızı da oluşturarak daha fazla insana hitap edebilir ve işinize değer katabilir bir marka durumuna gelebilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Para Kazanma

Sosyal medya platformlarında bulunan hesapları etkin bir şekilde yönetmek ve geliştirmek ayrı bir iş donanımı gerektiriyor. Bu sektörde internet üzerinden danışmanlık sunmak internetten iş fikirleri alanında sıklıkla tercih ediliyor. Sosyal medya yöneticileri; bir firmanın ya da markanın sosyal medyadaki varlığını sürdürmekten, sosyal pazarlama stratejisini geliştirerek ürünlerinin satışını artırmak ve kampanyaların yönetiminden sorumludur.

Sosyal medya hesaplarının yönetiminin yapılmasının birçok avantajı bulunuyor. Kendi işinizin patronu olabilir ve kazanç modelinize kendiniz karar verebilirsiniz. Ne kadar fazla sayıda deneyim ve sonuç sunabilirseniz, müşterilerinize hizmet ücretleriniz de bir o kadar yüksek olabilir. Sosyal medya yöneticisi olarak her gün yapabildiğiniz bir şeyi evden para kazanma faaliyetine dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda kendi sosyal medya hesaplarınızın da yönetimini gerçekleştirerek işinizi potansiyel müşterilerinize çok daha rahat bir şekilde sunabilir, işinizi ciddiye alarak profesyonel bir hizmet verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Yorum yapın