Greencard Başvurusu Nereden Yapılır

Greencard Başvurusu Nereden Yapılır sorusunu sizler için detaylı bir şekilde inceledik ve sizlere bu yazımızda anlatmaya çalıştık, aşağıdan göz atabilirsiniz:

Green Card Vizesi Amerika Birleşik Devletlerine göç grafikleri az olmuş ülkelerin vatandaşlarına, her yıl yaklaşık 55.000 göçmen vizesi veren bir programdır. Bu programa başvurular her yıl Ekim-Kasım aylarında sunulan https://dvprogram.state.gov/  resmi internet sitesinden uygulanmaktadır. Eğer başvuru yapmayı düşünüyorsanız dolandırıcıların sizleri kandırmasına izin vermeyin. ABD Dışişleri Bakanlığı Vize programları, green card çeşitlilik programı ile ilgili dolandırıcılık haberleri geldiğini duyurdu. Çeşitlilik Vize denilen Programına başvurmayı düşünürseniz, şunlara dikkat etmelisiniz:

.gov uzantısı

Resmi sitelerde yalnızca .gov ile biten ABD programlarına ait sitelerde bizlere sunulur. Ayrıca, Amerikan hükümetinin resmi olarak bilinen email adresleri de .gov ile biter. .gov olmayan sitelere dikkat  edilmelidir. Amerikan bayrağı, gibi göz boyayan imgelere inanmayın. İnternette sonu .gov olmayan resmi siteler genelde dolandırıcı çıkabiliyor  .

Green Card başvuru Ücreti

Çeşitlilik Vizesi başvurusunda ücret talep edilmez. Çeşitlilik Vizesi başvuru süreci ücretleri ise sadece kazanmanız durumunda, vize mülakat  için geldiğinizde ABD Büyükelçiliğine ya da konsolosluk kasiyerine verilmektedir. Bu ödemeyi kendiniz yapmanız gerekmektedir. ABD hükümeti sizden internet bankacılığı veya havale, iban numarası vb şeyler vermez

Başvuru Durumu Nasıl Öğrenilir

dvprogram.state.gov adresindeki Green Card Başvuru Kontrol sayfasından kontrol sağlanmaktadır. ABD hükümeti tarafınıza mail gönderebilir; ancak geleneksel posta yoluyla yapmaz, kazananları mail ile haberdar etmez. Vize için yaptığınız başvuruyu kontrol amaçlı öğrenmek için resmi sitelerden durum kontrolü yapmanız gerekiyor.

Dolandırılmamak ve daha fazla bilgi edinmek için Dışişleri Bakanlığının Green Card sitesi : (travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/fraud.html) ile ilgili sayfasına bakabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi veya başvuru ücreti diye para isteyen bazı programlar hariç hiç bir dolandırıcıya inanmayın! başvuru yapmayı bilmediğiniz veya yapamadığınız zaman size yardımcı olacak kişileri de seçmek için çok dikkatli olmalısınız. Bu kişiler size yardım etmek için belli bir miktar para istedikleri için sık sık dolandırıcılarla karıştırılabiliyor! Çeşitlilik Vizesine yalnızca kimlikle başvuru yapmanıza imkan sağlıyor. Pasaport gerekli düşüncesine artık girmeyin.

Green Card

Amerika Hükümeti Green Card veya resmî adıyla Daimî İkametgâh Kartı, Birleşik Devletler Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası Amerika Birleşik Devletlerinde daimi ikamet etme ve çalışma olanağı sağlamak için kullanılan ve verilen belgedir.

Yorum yapın