Güneş Tutulması Nedir

Güneş Tutulması Nedir sorusunun cevabı şu şekilde açıklanabilir, sizlere bununla ilgili yazıda detaylı açıklama yaptık, henüz yeni olan ve şimdilerde konuşulan güneş tutulmasının ne olduğunu ve ne zaman olduğunu açıkladık, aşağıdaki yazıda ulaşabilirsiniz:

Güneş tutulmasının gerçekleşmesi için Ayın yeni ay evresinde olması ve Güneş ile Dünyaya göre birleşmesi yapması halinde, yani yörünge düzleminin Dünyanın güneş etrafındaki yörüngesinde çakışması gerekmekte.

Güneş tutulması, yörünge hareketi anında Ayın Dünya ile güneş arasındayken güneşi kısmen veya tamamen kapattığı doğal bir olay olması biliniyor ve söyleniyor. Güneş tutulmasının gerçekleşmesi için Ayın yeni ay evresinde olması ve Güneş ile Dünyaya göre birleşim olması, yani yörünge yörüngesinin Dünyanın güneş etrafındaki yörünge ile çakışması gerekmekte.

Ay yılda yaklaşık bir düzine kez Dünyanın yörüngesinde dolanmasına rağmen, Ayın yörünge düzlemi ile Dünyanın yörünge düzlemi arasındaki açı yaklaşık 5 derece olduğu için Ay her seferinde Güneşin doğrudan önünden geçmez ve bu tür tesadüfler nadir. . Bu sebeple her yıl iki yada beş güneş tutulması gözlemlenmekte olduğu bilinmekte. Bunlardan en fazla ikisi tam güneş tutulması olduğu söylenmekte. Bu sebeple herhangi bir bölge için Güneş tutulması pek görülmeyen bir olaydır.

 

GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLAR İÇİN ETKİSİ NEDİR

Astrolojide yeniden başlamak denen Güneş Tutulması, hareket etmeyen burçları çok yakından ilgilendiriyor olmakta. Akrep burcunda olacak olan tutulma için az bir süre kaldı. Akrep burcuna göre yorumlanan güneş tutulması, sonlanan, duraklayan ve tükenen ilişkilerin, parasal sorunların, güçlü ve fazlaca olarak yorumlanan duyguların simgesi olduğu bilinmekte.

 

GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN

Parçalı Güneş Tutulması, 25 Ekim Salı günü gerçekleşecek diye bilinmekte. 2022nin son o tutulması Türkiyeden de kısmen izlenebilecek. Parçalı Güneş tutulması saat 12:40 ile 15:05 arasında görülecek olması biliyor.

Yorum yapın