Kadın Girişimci Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ?

Kadın Girişimci Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? sorusunun cevabı; çeşitli kurumlar, küçük veya büyük ölçekli girişimcilik düşüncesi olan kişilere destek sağlar. Bu desteklerin kurumlar tarafından verilen oranı farklılık gösterebilir. Kurumların desteklerinden faydalanabilmek için gereken şartlara uymanız durumunda bu destekler aracılığıyla planladığınız iş fikrini faaliyete geçirebilirsiniz. KOSGEB, günümüzde yeni girişimcilere en fazla destek sunan kurumlardan biridir. Temelinde girişimleri destekleme programı olan KOSGEB, kadın girişimcilere de sağladığı destek programları ile öne çıkıyor.

Kadın Girişimci Desteği Nedir?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği, kurumun programları dahilinde kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere KOSGEB tarafından verilen maddi destektir. Bu destek programı aracılığıyla birçok kadın girişimci düşüncelerindeki işi faaliyete geçirebilir. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programında sunulan destek miktarı 50 bin TLdir. Kadın girişimcilik adına verilen 50 bin TLlik bu destekten yararlanmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Kadın girişimci desteğinden faydalanmak için gerekli şartları sağlamanız durumunda başvurunuzu da eksiksiz bir şekilde tamamlamanızın ardından, KOSGEBten 50 bin TL miktarında destek alabilirsiniz. Bu girişimcilik desteği sayesinde hayalinizdeki iş fikrini hayata geçirebilir ve kendi işinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kosgeb destekleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Kadın Girişimci Desteğinden Yararlanmak İçin Nereye Başvurulur?

Birçok kadın iş girişimcisi, KOSGEB tarafından sunulan kadınlar için destek programlarına dahil olarak, kendi işini başlatmak için bu desteklerden faydalanmak ister. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programı, gerekli şartları taşıyan kadın girişimcilere 50 bin TL kadar maddi destek sağlar. Bu destek aracılığıyla bir iş kurmak isteyen ancak yeterli sermayesi bulunmayan kadın girişimciler kolaylıkla kendi işlerini kurarak faaliyete başlayabilir. Eğer siz de kendi işinizi kurmak ve kendi işinizin patronu olma hayaliniz varsa, KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programına başvurabilir ve verilen desteklerden yararlanabilirsiniz. Yapılan başvuru, destek programına uygunluk şartlarının yerine getirilmesine göre değerlendirilir. Başvurmanızın ardından gerekli şartları sağlamanız durumunda KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından yararlanmaya hak kazanırsınız.

kadin-girisimci-destegi
kadin-girisimci-destegi

Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Günümüzde, KOSGEBin sağladığı iş kurma destek programları için başvuruları KOSGEBin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir. KOSGEB web sitesine girerek, üyelik oluşturmanız gerekir. Ardından destek programı bölümüne geçerek, kendinize ve iş planınıza dair istenen bilgileri girebilirsiniz. Bu noktadan sonra başvuru süreciniz tamamlanır ve sonucu beklemeniz gerekir.

KOSGEB Kadın Girişimcilik Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Kendi işini kurma hayali bulunan birçok sayıda kadın, bu iş planlarını faaliyete geçirmek için belli bir miktar sermaye ihtiyacı duyar. Kadın girişimciler, gerekli sermayeyi elde edemedikleri durumlarda, hayallerindeki işi hayata geçirmek için maddi zorluklar yaşayabilir. KOSGEB, planladığı işi faaliyete geçirmek isteyen, ancak yeterli sermayeye sahip olmayan girişimciler için birçok farklı destek programını yürütür. Bu desteklerden birisi olan KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programı, kendi işini başlatmak isteyen kadın girişimciler için 50 bin TL maddi destek verir. Bu destek programından faydalanmak için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekir. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından destek alabilmek için şu şartları taşıyor olmanız gerekir:

  • KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından yararlanabilmek için en az 18 yaşını doldurmanız gerekir. Destekten yararlanmak için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmaz.
  • KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayıp, girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekir.
  • Daha öncesinde KOSGEB tarafından sağlanan herhangi bir destek programından faydalanmamış olmanız gerekir.
  • Herhangi bir terör örgütü ile ilişkiniz bulunmamalı.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programı kapsamında maddi destekten faydalanarak kendi işinizi kurabilmek için herhangi bir eğitim seviyesinde olmanız gerekmiyor. Okuryazarlığınız olduğu takdirde, eğitim seviyenize bakılmaksızın KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından ve sağladığı desteklerden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın