Kıbleyi Bul – Telefon İle Kıble Nasıl Bulunur

Kıbleyi Bul - Telefon İle Kıble Nasıl Bulunur sorusunun cevabı: Teknolojinin yaşamımızı kolaylaştıran avantajlarından yararlanmaya günlük yaşantımızın birçok kısmında devam ediyoruz. Evimiz dışında bir yerdeyken namaz kılmak için kıblenin hangi yönde olduğunuz bilmemiz gerekmektedir. Ancak bu tarz durumlarda akıllı cep telefonları yardımımıza yetişiyor. Cep telefonu ile kıblenin yönünün öğrenmek herkesin basit bir şekilde yapabileceği bir yöntemdir. Gerekli olan tek şey bir akıllı telefonunuzun olmasıdır. Kıblenin nerede olduğunu bulmak için farklı şekilde yöntemler bulunuyor. Bunlardan bazıları güneşe göre kıble bulma, minarelerin kapılarının baktığı yöne göre kıble yönünü bulmak gibi çeşitli yöntemler bulunuyor. Ancak teknolojinin bu kadar geliştiği dünyada cep telefonu ile kıble yönünü bulmak en basit yöntemdir.

Telefon ile kıble nasıl bulunur ve kıble yönünü bulmanıza yardımcı uygulamaları sizler için derledik. Kıbleyi bul uygulamaları:

Kıble Yönü

Bir diğer adı: Kıble Bulucu ve Kıble Pusulası Oldukça kullanımı basit olan bu uygulama ile kıble yönünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kıbleyi bulmaya yarayan uygulamalar arasında en sık indirilenler arasında yer alan Kıble Yönü uygulaması, 6 MB boyutuyla olması da telefonda minimum düzeyde yer kaplamasıyla herhangi bir depolama sorunu yaşamadan kullanabilmenize olanak sağlıyor.

telefondan-kible-bul
telefondan-kible-bul

Kıble Yönü uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantaj ise uygulamanın farklı dillerde de kullanılabilir olmasıdır. En sık indirilenler arasında bulunan ve yüksek puanlı bu uygulama ile dilediğiniz yerden telefon ile kıble yönü bulabilirsiniz.

Türkiye Kıble Bulucu

Birçok kıble yönünü bulmayı sağlayan uygulama, farklı konum bilgilerine göre kıble yönünü bulmakta. Ancak Türkiye Kıble Bulucu uygulaması ile bulunduğunuz ile göre kıblenin ne tarafta olduğunu göstermekte. Tek yapmanız gereken uygulamayı telefonunuza indirip, açmanızın ardından hangi şehirde bulunduğunuzu seçmek.

Uygulamayı kullanırken dikkat etmeniz gereken bir husus ise cep telefonunuzun konumuna göre kıble yönü belirlemesidir. Yani uygulamada kıbleyi gösteren ok işareti konumunuza göre değişkenlik gösterir. Uygulama birçok kişi tarafından gün içerisinde kıble yönü bulmak için aktif olarak kullanılmakta. Uygulamanın arka planına dilediğiniz görseli ekleme özelliği sunulmaktadır. Ayrıca uygulamayı kullanmak için GPS ve internet bağlantısına gerek duymadan kıble yönünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kıble ve Pusula 3D

Kıble uygulamaları arasında bu uygulamanın en dikkat çekici özelliği 3 boyutlu olarak kullanılabilir olmasıdır. Telefonu ok işaretinin gösterdiği yöne doğru tutmanız, cep telefonu ile kıble yönü bulmak için yeterlidir. Ok işaretinin gösterdiği yere doğru telefonunuzu tuttuğunuz zaman Kabe görselini göreceksiniz.

Kıble ve Pusula 3D uygulaması, uygulama mağazalarında 1 milyondan fazla indirilme sayısı ile en fazla tercih edilenler arasında bulunuyor. Uygulamanın telefonda kapladığı toplam alan 3.6 MB olmasıyla birlikte telefonunuzda yer kaplamadan rahatlıkla kullanılabilir.

Kıble Yönü Bulma Pusulası

Diğer bir kıble yönü bulma uygulaması ise Kıble Yönü Bulma Pusulası isimli uygulamadır. Bu uygulama içerisinde kıble yönünü bulma özelliğinin yanı sıra namaz saatleri, dualar, esma-ül hüsna, konumunuza en yakın camiler, ezan dinleme ve hutbe dinleme özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

Bir not geçmek istiyoruz; arkadaşlar bu yazıda sadece belirtiyoruz indirmenizi yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Ek olarak bir diğer yazımız olan Telefon Güncellemesi Yap makalemizi okumayı unutmayınız.

Kıble yönünü gösteren pusula özelliği sayesinde, telefon ile kıble yönünü bulmak oldukça basittir. Kıble yönünü bulmanızı sağlayan bu uygulama 36 MB boyutundadır ancak birçok farklı özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. 1 milyondan fazla indirme sayısı bulunan bu uygulama, kıble yönü bulmak için en sık tercih edilen ve en fazla olumlu yorumu bulunan uygulamalar arasında yer alıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar ile istediğiniz yerde telefon üzerinden kıble yönünü bulabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanmadan önce, telefonunuzun konum bilgilerinin doğru olmasından emin olmalısınız.

Yorum yapın