Kızıltepe Zahireciler – Kızıltepe Buğday Fiyatları

Kızıltepe Zahireciler - Kızıltepe Buğday Fiyatları sorusunun cevabı: Kızıltepe Zahireciler, Kızıltepe buğday fiyatları bu yıl 10.000 TL üzerinde olması bekleniyor. Yumuşak tip buğday için fiyatlar 2021 yılında 4250 TL ile 4300 TL arasında değişmektedir. Fiyat bilgisi 2022 yılı için Kızıltepe Buğday Pazarı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan fiyatlardır.

Kızıltepe Zahireciler buğdaylarının yumuşak türde ve sert türde buğday olarak ayrıldığı ve kalite olarak da genellikle 1. Sınıf ya da 2. Sınıf olarak kalite düzeylerine göre ayrıldığı bilinmektedir. 4250 TL ile 4600 TL arasında değişen Kızıltepe Zahireciler 2021 buğday fiyatlarının ardından 2022 yılı için belirlenen güncel fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye bu içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Mardin Kızıltepe Zahireciler Buğday ve Hububat Fiyatları

Mardin Kızıltepe Zahireciler buğday ve diğer hububat fiyatları 7.000 TL üzerinde belirlenmiştir. Fiyatlar için 2022 senesinin Ağustos ayı zamanlarının üzerine fiyatların yaklaşık olarak ikiye katlaması bekleniyor. Güncellenen ve yükselen fiyatların kötüye giden hava koşulları ve artan maliyetlerden dolayı 12.000 TL olması beklenmesiyle birlikte hatta daha yukarılarda da olması beklentiler arasında yer almaktadır. Mardin Kızıltepe Zahireciler güncel buğday ve hububat fiyatları 2022 Kızıltepe Zahirecileri resmi internet sitesi üzerinde aşağıdaki tabloda olduğu gibidir;

Ürün İsmiEn Az FiyatEn Çok Fiyat
1. Sınıf Sert Buğday Fiyatı7,280 TL7,300 TL
2. Sınıf Sert Buğday Fiyatı7,100 TL7,150 TL
Yumuşak Buğday 1. Kalite Fiyatı7,120 TL7,170 TL
Yumuşak Buğday 2. Kalite Fiyatı6,600 TL6,700 TL
Beyaz Arpa Fiyatı5,800 TL6,000 TL
Kırmızı Mercimek Fiyatı13,200 TL13,500 TL
Kuru Mısır Fiyatı5,700 TL5,750 TL

Buğday Fiyatlarında Yükseliş Olacak mı?

Buğday satış fiyatlarında 2022 2023 yılında ve devamında genel bir yükselme bekleniyor. Olumsuz hava şartları ve artan maliyetlerden sebep ile buğdayın satış fiyatlarında da büyük bir oranda yükselme olması beklenmektedir. Yükselen buğday fiyatlarının asıl nedeni olarak ise üretim maliyetlerindeki yükselme ve buğdayları kötü hava şartlarının ardından dolu vurmasıdır. 

kiziltepe-bugday-fiyatlari
kiziltepe-bugday-fiyatlari

Buğdayların olumsuz hava koşulları sebebi ile zarar görmesi ve buğday ekimlerinin dolu tarafından zarar görmesinden dolayı hasat edilecek buğdayların azalmasına ve doğal olarak fiyatların da beklenenin üzerinde yükselmesini tetikleyecek gibi görünmektedir.

Buğday Fiyatları Bu Yıl Ne Kadar Olur?

Buğday satım ücretleri 2022 yılında Haziran ayı itibari ile 7000 TL gibi fiyat olarak belirlendi. Ağustos ayının ardından ya da yılın son zamanlarına doğru ise 10.000 TL üzerinde ya da daha  fazla olması beklenmektedir. İkinci kalite ve ekmek üretiminde kullanılan buğday için ise fiyatların yaklaşık 7.000 TL ve üzerinde güncel alış ücreti olması alıcıları endişelendirmekle birlikte yılın son zamanları için de fiyatların yükseleceğinin habercisidir. Buğday alım fiyatlarının 2022 yılının son aylarında yaklaşık olarak 12.000 TL civarında olması tahmniler arasında yer alıyor. Beklenen bu yüksek artışın ilerleyen zamanda daha da fazla olması tahmin ediliyor.

Teknoloji Fiyatları makalemize göz atmayı unutmayın.

 Kızıltepe buğday fiyatları ve diğer ürünlerin tamamı döviz kuruna ve artan yakıt ücretlerine bağlı olarak aynı oranda zamlanmaktadır. Bundan dolayı dövizde yaşanan yukarı eğilimli değişimler ve artan yakıt maliyetleri Kızıltepe buğday ürüleri fiyatlarına doğrudan yansıyacaktır. Aynı şekilde diğer hububat ürünlerinde de artan maliyetler doğrultusunda fiyat güncellenmesi beklenmektedir. Buğday ve diğer tarım ürünlerinin alım fiyatları, Kızıltepe Buğday ve Zahireciler internet sitesinde yer alan fiyat tablosundan alınmaktadır. Kızıltepe birinci ve ikinci kalite buğday ve diğer ürünlerin güncel fiyatları yukarıda yer alan tabloda bulunmaktadır. 

Yorum yapın