Kobi Destekleri Krediler

Kobi Destekleri Krediler KOSGEB, KOBİ Finansman desteği dahilinde 2022 yılı kapsamında Halkbank aracılığı ile 50 bin TLye kadar kredi sunmaktadır. Başvuruda bulunan KOBİ eğer gazi, birinci dereceden şehit yakını, kadın veya %40 oranında engelli raporu bulunuyorsa kredi tutarı 70 bin TLye kadar yükseltilebiliyor. Daha yüksek tutarda krediden yararlanmak isteyen KOBİ için ise Halkbank; rotatif, spot, ticari araç alımı ile taksitli işletme kredisini ise yıllık %12,75 faiz oranıyla veriyor. Halkbank aracılığıyla KOBİ firmalara sunulan destekler bu iki şekilde oluşmaktadır. Bunun haricinde ise bir de KOSGEB tarafından sağlanan KOBİ destekleri bulunuyor. 

KOBİ’lere Verilen Devlet Destekli Krediler

Ülkemizde devlet tarafından KOBİler için sağlanan birçok ekonomik olarak destek bulunuyor. Bunlar genellikle ekonomik olarak KOBİleri rahatlatacak destek programlarıdır. Devlet kurumları gün geçtikte bu tarz destek programlarını daha fazla genişletmektedir. 2022 yılında KOBİlere sağlanan destekleri arttıran devlet kurumları, KOBİlere KOSGEB ve Halkbank aracılığıyla teşvikleri sunuyor. Dönemler olarak tüm esnaflara erilen faizsiz kredi desteği haricinde birçok hibe teşvikleri de yine her sene olduğu gibi bu yılda, KOSGEB ve Halkbank tarafından koşullara uygun olmanız durumunda sağlamaya devam ediyor. Ayrıca kobi destekleri makalemizi inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Tarafından KOBİ’lere Sağlanan 12 Destek Programı

KOBİlere her sektörde ihtiyaç duydukları destekleri gerçekleştirmek amacı ile KOSGEB aracılığıyla birçok teşvik programı yürütülmektedir. Birçoğu karşılıksız olarak yani hibe adı altında yapılan bu destekler ile yalnızca işletmenin nakit ihtiyacını karşılanması ile kalmayıp ihtiyaç duyulan birçok alanda desteklerden programlara göre yararlanabilirler. Şu an için tam olarak 12 farklı destek programı KOSGEB tarafından KOBİlere sunuluyor.

kobi-destek-programlar
kobi-destek-programlar
 • Gelişen İşletmeler KOBİ Destek Programı

Borsa İstanbul, 9 Kasım 2015 tarihinde kurulup, bu program kapsamında Gelişen İşletmeler piyasasında işlem görmesi ve sermaye piyasasında fon temin edilmesini sağlamak için ihtiyaç duyulan danışmanlık ve denetim hizmetinden yararlanmak için yapılan harcamaların karşılanmasını sağlayan bir destek programıdır.

 • KOBİ Finansman Destek Programı

Finansal olarak istihdam veya işletmenin üretim kapasitesini arttırmak ve kalitesinin artırılmasına yönelik yapılacak giderleri anlaşmalı olan bankalar tarafından faizsiz kredi alarak sağlaması için kurulan bir destek programıdır. Program dahilinde sağlanan kredi tutarının üst limiti 500 bin TL ve maksimum 48 ay vadelidir.

 • Laboratuvar Hizmet Uygulaması

9 şehirde bulunan laboratuvarlardan ürün kalitesini belirlemek ve ürünlerinizin kalitesini arttırmak için hizmet almanızı sağlamayan destek programıdır.

 • Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı

Alt yapısının ülkemizde bulunduğu teknolojik ürünlerin uluslararası Pazar alanında yer almasını sağlaması amacıyla kurulan bir destek programıdır.

 • İş Birliği Güç Birliği Destek Uygulaması

KOBİleri bir araya getirerek birlikte iş gücü oluşturmalarını ve rekabetçi bir pazar alanı oluşturup, kalite arttırmaya yönelik sunulan destek programıdır.

 • Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama

İş geliştirmeye yönelik fikirlerinizi teknolojiye dökmek isteyen KOBİler için olanak sağlayan, Ar-Ge çalışmalarında destek verilen bir teşvik programıdır.

 • Genel Destek Programı

KOBİlerin ihtiyaç duyacağı desteklerin neredeyse tamamını bulunduran destek programıdır. Bu destek programı içerisinde; yurtiçi fuar ve tanıtım, lojistik, danışmanlık, eğitimli ve nitelikli personel istihdamı gibi destekleri sağlayan teşvik programıdır.

 • KOBİGEL

KOBİlerin kendi sektörleri arasında rekabet değerini arttırarak iş gücünü ve kalitesini arttırmaya yönelik destek programıdır.

 • AR-GE İnovasyon

Teknoloji alt yapılı ve bilime dayalı iş projelerinin desteklenmesini sağlamak amacıyla kurulan destek programıdır.

 • Endüstriyel Uygulama

Piyasaya sürülecek yeni bir ürünün kalitesini arttırmak ve ürünün geliştirilmesi amacıyla sunulan destek uygulamasıdır.

 • TEKNOPAZAR

Teknoloji sektöründe faaliyette olan KOBİlerin uluslararası alanda rekabet güçlerinin arttırılması amacıyla verilen destek programıdır.

 • KOBİ Tekno Yatırım

KOBİlerin teknolojik ürünlerinin ihracatını arttırmaya yönelik verilen yatırım desteğidir.

Yorum yapın