Martı Scooter Fiyatları ve Martı Tag Nedir

Martı Scooter Fiyatları ve Martı Tag Nedir sorusunun cevabı: Son zamanlarda yollarda popülerliği her geçen gün artan elektrikli scooter kullanımının en önemli firmalarından birisi Martı olarak biliniyor. Ülkemizde binlerce vatandaşın sıklıkla kullandığı Martı scooter fiyatları ve dakikada alınan ücret farkını sizler için yazımızda hazırladık. Martı kiralama fiyatlarının yanı sıra Martı scooter nasıl kullanılır, nasıl kiralanır gibi sorulara da detaylı olarak cevap verdik. Martı scooterların hangi şehirlerde bulunduğuna dair bilgiler de yazımız içeriğinde yer alıyor.

Martı Scooter Fiyatları

Martı scooter hizmet verdiği tüm şehirlerde aynı fiyat ile kullanıcılara sunuluyor. Bir Martı Scooter kiralamak için başlangıç ücreti olarak 1,99 TL açılış ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu ücret yalnızca kirala işleminin başlangıcında alınır. Kullandığınız her bir dakika için kiralama ücreti ise 1,79 TLdir. Bu fiyatlandırma modeline göre Martı Scooter kullandığınız her dakika için 1,79 TL ücret ödersiniz.

Süre

Martı Scooter Kiralama Fiyat

1 dakika Martı Scooter kiralama ücreti

1,99 TL + 1,79 TL = 3,78 TL

5 dakika Martı Scooter kiralama ücreti

1,99 TL + 8,95 TL = 10,94 TL

15 dakika Martı Scooter kiralama ücreti

1,99 TL + 26,85 TL = 28,84 TL

30 dakika Martı Scooter kiralama ücreti

1,99 TL + 53,7 TL = 55,69 TL

60 dakika Martı Scooter kiralama ücreti

1,99 TL + 107,4 TL = 109,39 TL

 

marti-scooter-fiyat
marti-scooter-fiyat

 

Martı Scooter Nasıl Kiralanır

Kullanıcılar bulundukları şehre göre birden fazlı Martı firmasına ait araca erişim sağlayabilmektedir. Ancak her aracın kiralama işlemleri birbiri ile benzerlik gösteriyor. Martı Scooter, Mobilet ve Moped araçlarının kiralama işlemleri nasıl yapıldığını adım adım anlattık.

Tüm bu Martı firmasına ait araçları kiralayarak kullanabilmek için öncelikle bir Martı üyeliğinizin olması ve Martı uygulamasının cep telefonunuzda kurulu olması gerekiyor. App Store, Play Store ya da Huawei AppGallery uygulama mağazaları üzerinden Martı uygulamasını ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz. Ardından telefon numaranız ile uygulama üzerinde bir hesap oluşturarak Martı araçlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Martı firmasının kullanıcılara sunduğu araçları kiralamak için geçerli ve kullanıma açık bir ödeme yöntemini uygulama üzerinden hesabınıza eklemeniz gerekiyor. Uygulamaya aktif olarak internet alışverişinde kullanılabilen bir kredi kartı ya da banka kartı tanımlamanızın ardından Martı araçlarını kiralayabilirsiniz. Ayrıca Martı Cüzdan ile uygulamaya bakiye yükleme işlemi gerçekleştirerek de kiralama yapabilmeniz mümkündür.

Ayrıca En Uygun Fiyatlı Telefonlar yazımıza göz atmayı unutmayınız.

Martı uygulamasında hesap açmanın ve ödeme yöntemini belirlemenin ardından şu adımları takip ederek Martı Scooter kiralayabilirsiniz;

  • İlk olarak Martı uygulamasına giriş yaptığınızdan ve internette alışverişe açık bir bir ödeme yöntemi eklediğinizden emin olun.
  • Ardından haritada bulunan Martı Scooter araçlarından istediğinizi seçin. İsterseniz aracı kullanmadan önce rezerve edebilirsiniz.
  • Daha sonrasında ise aracın üzerinde bulunan QR kodu telefonunuzun kamerası ile okutmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından Scooter ile sürüşe başlayabilirsiniz.

Martı Scooter Nasıl Kullanılır

Başarılı bir şekilde kiraladığınıza emin olmanızın ardından Martı Scooter kullanmaya başlayabilirsiniz. Scooter ile ilerlemek için bir ayağınız ile Martı Scooter üzerine çıkın. Diğer ayağınızla ise Scooterı birkaç defa itmeniz gerekiyor. Bunun ardından gaz kolu ile sürüşe başlayabilirsiniz.

Martı firması, ilk kez sürüş yapacak yeni kullanıcıları birkaç konu hakkında uyarmaktadır. Eğer ilk deneyiminiz ise gaz kolunu sonuna kadar basmanız tehlike yaratabilir. Ayrıca sürüş esnasında her iki ayağınızın da scooter üzerinde olduğuna emin olmasınız. Buna ek olarak ani fren yapmanız durumunda kaza yapmanıza ya da zarar görmenize neden olacağı için ani fren önerilmez.

Sürüş esnasında Martı aracının üzerinde yalnızca bir kişi bulunmalıdır. Bisiklet yolunun sağ tarafında, eğer sürüş yolunda bisiklet yolu bulunmuyorsa da yolun en sağ kısmından Scooter sürülmelidir. Trafik kurallarına da uymanız gerektiğini unuzmamalısınız.

Martı Tag Nedir

Martı TAG: yolculuk yaparken yanınıza başka birisini alıp yol parasını yarı yarıya bölüşebileceğiniz bir sistem. Türkiyede BlaBlaCar daha önceden kullanılıyordu. Ekstra olarak böyle bir uygulama çıktı.

Yorum yapın