Martı Tag Nedir

Martı Tag Nedir merak edilen konuyu sizler için aşağıda derledik göz atabilirsiniz

İstanbul’da milyonlarca kişi Martı şehir içi yolculukluğu paylaşmak için şans verecek daha çok yeni olan çevreci olduğunu iddia eden ulaşım ve yapılan hava kirliliği sorunlarına çözümü olan Tek Araçla Gidelim (TAG) sunuldu. Peki Tek Araçla Gidelim özelliği ne demek ve kimler kullanabilir bu hizmeti?

Martı, TAG ile aracında boş koltukları bulunan araba sahipleri yolculuk yapmak isteyen sürücülerle aynı yöne veya yakın çevrelere gitmeyi düşünecek yolcuları buluşturacak olmasıdır. Bu sayede, bir yolculuk bağı ile İstanbulda yaşayanların ulaşım ihtiyaçlarına paylaşarak ekonomisiyle de çözüm üretilmiş olacak.

Martı’nın TAG platformundan kimler bu hizmete dahil olabilir

Martı uygulamasına gelecek olan yeni güncellemesiyle beraber en az 10 Martı kullanmış  tamamlamış olan kullanıcılar TAG platformu hizmetinden yararlanabilen kullanıcılar olacak. Bu hizmet kapsamında Martı herhangi bir ücret ya da komisyon almayacağını söylerken aynı zamanda, insanlar yolculuk yaparken sürücü ile yolcuların masrafları paylaşmalarını sağlayacak bu sistem ekonomik olarak da sevindiren bir uygulama olacak, uygulamanın amacı da bu sebeple gerçekleşmiş olacak.

Martı, TAG üzerinden ücret almayacağını söylüyor , bir gelir elde etmeyeceğini, ticari bir hizmet sunmayacağını. TAG’ın bizlere sunulma amacı tek aracın maksimum kullanıcılar tarafından hizmeti kullanarak faydalanacağını sağlamak ve trafikteki araç yoğunluğunu azaltmak istemesidir. Martı elindeki milyonlarca yolculuk yapanlardan elde ettiği ulaşım verlerini kullanarak en verimli bağdaştırılanların eşleşmesini sağlar.

Yorum yapın