Monster Alınır mı? Performans Notebook Laptop Önerisi

Monster Alınır mı? Performans Notebook Önerisi sorusunun cevabı: Monster, 2000 yılında kurulan bir teknoloji firmasıdır. Firma, ilk olarak bir bilgisayar markası olarak faaliyetlerine başladı. Bundan dolayı Monster, günümüzde genel olarak laptop ürünleri ile marka bilinirliğini sağlıyor. Ağırlıklı olarak oyun üzerine laptop üreten Monster, ülkemizdeki laptop pazarında büyük bir paya sahip. Böylelikle yeni bir laptop almayı düşünen kişiler, Monster alınır mı diye çeşitli konularda merak içerisindeler.

Her ne kadar oyun bilgisayarı üreticisi olarak biliniyor olsa da Monster, yalnızca oyun laptopları üretmiyor. Firma, müşterilerinin bütçe ve ihtiyaçlarına yönelik çeşitli türlerde laptop modellerini de üretiyor. Bu modeller, hitap ettiği kullanıcı kitlesine ve donanımlara göre farklı serilere ayrılıyor. Böylelikle Monster laptolarını kendi serileri arasında incelemek gerekir.

Monster Modellerinin Avantajları ve Dezavantajları

Monster bilgisayar alınır mı diye düşünen kişiler için firmanın laptop serilerini araştırmak yeterli olmayabilir. Çünkü teknoloji kullanıcılarının karar verme sürecine cihazların kişiye kullanımda sunduğu avantaj ve dezavantajları da büyük etkilemektedir. Bundan dolayı Monster bilgisayarların avantaj ve dezavantajları incelenmeli.

Öncelikle Monster, tüm laptop modelleri için ömür boyu bakım hizmetini kullanıcılarına sunuyor. Yani Monster bilgisayar sahipleri, Monster servisleri üzerinden ücretsiz olarak bakım hizmetinden yararlanabiliyor. Bu bakım hizmetine laptop temizliği ve genel kullanım kontrol hizmeti dahildir.

Bunun yanı sıra Monster, ürettiği laptop modellerinde oldukça iddialı bir markadır. Bu sebeple firma, müşterilerine 15 gün herhangi bir koşul bulunmadan iade garantisi sunuyor. Yani kullanıcılar, aldıkları cihazlara herhangi bir zarar vermedikleri sürece memnun kalmazlarsa 15 gün içerisinde ücret iadesi talep edebiliyor. Ayrıca Monster, 30 gün içerisinde herhangi bir ölü piksel sorunu yaşanması durumunda kullanıcılarının panelini ücretsiz olarak değiştiriyor.

monster-alinirmi-cevap
monster-alinirmi-cevap

 

Neredeyse bütün teknolojik ürünlerde olduğu gibi Monster bilgisayarlarda da bazı dezavantajlar bulunuyor. Öncelik olarak Monster laptopların birçoğu sert plastik kasadan üretiliyor. Bundan dolayı birçok serinin modelleri, çeşitli dış darbelere karşı savunmasız olup, zarar görebiliyor.

Bunun yanı sıra Monster,  bilgisayarlarında bulunan işlemci ve ekran kartı sıcaklığı konusunda kullanıcıları yeteri kadar memnun edemeyebiliyor. Firmanın eski nesil laptoları, normal düzeyden biraz daha fazla ısınabiliyor. Ancak Monster, yeni nesil model laptoplarında bu ısınma sorunlarını da çözdüğünü belirtiyor. Yine de birçok Monster kullanıcısı yüksek ısıdan dolayı şikayetçi oluyor.

Bir bilgisayarda Yazı Fontu Bulma makalemizi okumayı göz ardı etmeyiniz.

Ayrıca seçtiğiniz Monster modeline hemen ulaşmanız biraz zor olabilir. Çünkü firma, tüm ürettiği modellerden stoklarında yeteri kadar bulundurmuyor. Bunun yerine Monster sipariş üzerine müşterilerine istedikleri laptopu iletiyor. Bundan dolayı tercih ettiğiniz Monster bilgisayara erişebilmek için siparişinizle birlikte bir süre beklemeni gerekebilir. Monster bu süreyi genel olarak 1 hafta ile kısıtlı olmasını sağlıyor. Ancak bu süre bazı zamanlarda yaklaşık 20 günü bulabiliyor.

Monster Bilgisayar Değerlendirmesi

Monster, fiyat ve performans odaklı bilgisayar ekipmanı arayan kişileri genel olarak memnun edebilen bir firma. Ancak Monster ürünlerini satın almayı düşünüyorsanız bu noktada ürün odaklı bir değerlendirme yapmanız gerekir. Örneğin firma, Abra serisinde tasarım üzerine odaklanmak yerine güçlü bir donanıma sahip olmasını tercih ediyor. Bundan dolayı ürünün tasarımı sizin için büyük bir önemdeyse Abra serisi bilgisayarlar sizleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için seçtiğiniz Monster modeli hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz. Sizler için hazırladığımız bu rehber ile Monster bilgisayarlara dair detaylı bilgilere yer verdik. Böylelikle yazımızı inceleyerek Monster laptop modelleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Monster alınır mı sorusuna dair düşüncelerinizi bu yazımız sonucunda karara bağlayabilirsiniz.

Yorum yapın