Mutlaka Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Mutlaka Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları İnsanlar, kişisel gelişim kitapları sayesinde kendilerini daha ileriye taşıyacaktır. Bu sayede çok daha başarılı ve mutlu bir hayata kavuşacaklardır. Bu alanda en etkili 5 kişisel gelişim kitabı ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır.

Mutlaka Okunması Gereken Beş Kişisel Gelişim Kitabı

  • Duygusal Zeka
  • İyi Hissetmek
  • Yaşam Koçum Aristo
  • İnsanın Anlam Arayışı
  • Akıllı Yaşama Sanatı

Beş Kitaba Ait Açıklamalar

1- Duygusal Zeka

Yazarı Daniel Golemandır. Psikoloji alanında rekorlar kıran bu kitapta EQnun IQdan çok daha önemli olduğu ileri sürülmektedir.

2- İyi Hissetmek

Yazarı David Burns idi. Kitapta psikiyatrist David Burns kişilerin duygularını ortaya çıkarmayı hedefler. İnsanların dünyaya daha pozitif bakmasını güçlendirecek bilimselliği kanıtlanmış teknikler sunmaktadır.

3- Yaşam Koçu Aristo

Kitabın yazarı Jules Evansdır. Bu kitap okuyucularını zamanda geriye götürüyor. İki bin yıl öncesinin on iki ünlü filozofu okuyucularına hayat dersi veriyor.

4- İnsanın Anlam Arayışı

20.yy önemli psikiyatrlarından bir tanesi olan Victor E. Frank bu kitabın yazarıdır. Yazarın bu kitabının otuzdan fazla yeni dile çevrilmiştir. Ayrıca dünya genelinde 12 milyonu aşan bir satış istatistiği vardır. Kitabında Dünya Savaşında içinde bulunduğu toplama kampı deneyimlerini anlatmaktadır.

5- Akıllı Yaşama Sanatı

Kitabın yazarı Baltasar Gracian idi. Bu kitap insanlara yüzyıllarca iş ve özel hayatı boyunca nasıl tam başarı sağlayabileceğini anlatmaktadır. Kişisel gelişim ve felsefe kitabıdır. denemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın