Para Kazanma Yolları

Para Kazanma Yolları, Sevdiğiniz bir işi yaparak para kazanmak bu günlerde çok zor bir iş olarak kabul edilebilir. Hele işsiz gençleri düşünürsek. Ancak günümüz fırsatlarının farkındaysanız ve girişimci bir ruha sahipseniz, para kazanmanın birçok insanın düşünmediği birçok farklı yolu olduğunu keşfedeceksiniz.

Bugün internet kadar büyük bir kaynakla hem bilgi hem de para kazanma konusunda kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz. Girişimci olmak ve gerçekten uygulanabilir projeler yaratmak, sevdiğiniz şeyi yaparak para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ülkemizde stres oyuncağı olarak bilinen Slinky adlı bir oyuncağı süslü kutulara koyup petroko adı altında satan kişiler şu anki servetlerinden bahsediyorlar. Sizin de böyle ilginç projeleriniz olabilir ve belki de henüz para kazanma fırsatı görmemişsinizdir.
Yaratıcı olduğunuz sürece kendinize para kazanmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Örneğin çok başarılı bir şekilde resim yapıp o tabloları internetten satabilirsiniz. Ayrıca iyi bir finansal bilgiye sahip olabilir ve bu bilgiye yatırım yaparak ve pozisyonunuzdan para kazanarak değer verebilirsiniz.

 

ŞARKI YAZARAK PARA KAZANMA

İyi bir müzik bilgisine, sağlam bir müzik kulağına ve şarkı sözü yazarlığına sahip olabilirsiniz. Eğer öyleyse, şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Yazılı bir şarkı ile ünlü olabilir ve gerçekten iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Sesinizin iyi olmadığını düşünüyorsanız, şarkıyı söylemesi için başka birine satabilirsiniz. Sesiniz güzelse video paylaşım sitelerine yükleyerek de para kazanabilirsiniz.

 

ARACIN REKLAM PANOSU OLARAK KULLANILMASI

Seyahat ederken para kazanabileceğiniz başka bir iş. Arabanız belli bir markanın reklam yüzü olabilir ve sadece yoğun trafikte sürerek para kazanmanız mümkün. Kazandığınız para, aracınızın modeline, markasına ve coğrafi konumuna bağlıdır. Dikkatli bir sürücü ve trafikte sürüş keyfi, dikkat edilmesi gereken tek şeydir. Bu işi yapan birkaç acente ile iletişime geçerek reklam amaçlı aracınızı kiralayabilirsiniz.

 

PARA KAZANMA VİRAL VİDEOLAR

Günümüzde herhangi bir şey okumaktansa videolardan öğrenmeyi tercih ediyoruz. Bu şekilde bilgiyi daha hızlı ve daha akılda kalıcı hale getiriyoruz. Ayrıca boş zamanlarımızda kahve molalarımızda video paylaşım sitesi açarak stres atmak için eğlenceli videolar izlemeyi seviyoruz. Biz böyle eğlenip eğlenirken bu videoların sahipleri de para kazanıyor. Ne kadar kolay olduğunu düşünme. Özgün ve anlamlı video üretimi, düzenlemesi ve teslimi kolay değildir. Ancak bunun sonucunda YouTubeda zengin olabilirsiniz.

 

UYGULAMA İNDİR PARA KAZAN

Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Koltuğunuzdan sadece birkaç program indirerek para kazanmanız mümkün. Nasıl gittiğini bilmiyorsanız, hemen söyleyeyim: Telefonunuzda arka planda çalışan bazı uygulamalar var. Bu programlar kişisel bilgilerinizi, aramalarınızı dinlemez; ancak internet etkinliğinizi izlerler. Ayrıca pazarlama kararlarını iyileştirmek için kullanırlar. İnternette aradığınız veya sürekli baktığınız sayfalarda birçok reklam göreceksiniz. Bu yüzden öyle. Örneğin, bir ayakkabı satın almak için bir alışveriş sitesini ziyaret ettiniz. Evden para kazanma konusuna ilgiliyseniz Evden İş Fikirlerim sitesine bakabilirsiniz. Bu programlar, aramalarınızı kaydeder ve hiçbir ilgisi olmayan bir sayfaya geldiğinizde size bu ayakkabı web sitelerini reklam olarak gösterir. Pazarlama ve reklamlarını geliştirmek isteyen Google gibi şirketlere yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Büyük paralar olmasa bile, kesinlikle güzel bir avantaj.

 

FİRMA ADI VE SLOGAN BULMA

Bu alanda özellikle yaratıcılığınız yüksek olabilir. Örneğin yeni açılan bir performans mekanının adı veya reklamı için oluşturulan slogan yeterli olmayabilir. Bunu senin yerine söylerdim ifadesini sıklıkla kullanabilirsiniz. Bu alanda yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız, dünyanın her yerinde bu şekilde para kazanan insanlar olduğunu bilmelisiniz. Yaratıcı insanlar, işletmeleri için isim ve slogan arayan kişilerle özel olarak tasarlanmış bir web sitesinde bir araya geliyor. Bu sayede hem şirketin girişimcisini görebilir hem de çok eğlenceli para kazanabilirsiniz.

 

SOSYAL MEDYADAN PARA KAZANMA YOLLARI

Sosyal medya, dünya çapında milyonlarca insanın hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Özellikle akıllı telefonunuz varsa tüm günü sosyal ağların önünde geçirmek çok kolay. Hal böyle olunca sosyal medyadan para kazanmak iş haline geliyor. Sosyal medyadan para kazanmayı düşündüğünüzde hemen Facebook veya Twitterda sponsorlu reklamları düşünmeyin. Çünkü biz fark etmeden reklam yapıp para kazanan sosyal medya kullanıcılarından bahsediyorum.

 

MÜZİK DİNLEYEREK PARA KAZANMAK İÇİN TÜYOLAR

Yok Artık! dediğini duyuyorum. Her zaman yeni şarkılar keşfetmek senin işinse ve gerçekten iyi bir dinleyici olduğuna inanıyorsan bu iş tam sana göre. Bu çalışma küresel bir web sitesi tarafından yapılıyor ve web sitesinin 1
milyon yorum aldığı ve bir milyon dolardan fazla kazandığı görülüyor. Tek yapmanız gereken 90 saniyelik kayıtları dinlemek, yorum ve eleştiri yapmak. Bu işe yeni başlayanlar küçük bir ücret alırlar; ancak deneyim puanlarınız arttıkça 90 saniyelik dinleme için 10$a kadar kazanma şansınız var!

 

BİR ŞEY KİRALAMA

Yalnız yaşıyor olsanız bile büyük bir eviniz olabilir. Bu binadaki ücretsiz odaları kiralayarak hem para kazanabilir hem de bir veya daha fazla oda arkadaşı bulabilirsiniz. Yalnız yaşayanlar genellikle 1+ 1li evleri tercih ederler. Ama istedikleri küçük evi bulamazlarsa daha büyük evlerde yaşarlar. Burada bunu lehinize çevirebilir ve ücretsiz odalarınızı kiralayabilirsiniz. Daire kiralamanın yanı sıra garaj ve park yeri kiralayarak da para kazanma. Örneğin, arabanız olmasa bile evinizin bir garajı veya özel park yeri olabilir. Burayı fakirlere kiralayarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Büyük şehirlerde park yeri bulmak bir şeydir, ancak güvenli bir park yeri bulmak başka bir şeydir. Bu nedenle cazip teklifler oluşturarak bu işlerden para kazanmak mümkündür.

Yorum yapın