Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır

Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır sorusunun cevabı: Yazı tipini çok beğendiğiniz bir yazı var ve bu yazının resimden hangi font olduğunu bulmak istiyorsanız eğer resimden font bulma için ücretsiz platformlar bulunuyor. Birçok internet kullanıcısı, üzerinde yazılı metin bulunan birçok görsel ile karşılaşır ve görselde bulunan yazı tipinin hangisi olduğunu merak ediyor olabilir. Yazı fontunu istediğiniz her görsel üzerinde ya da metin içerisinde kullanabilirsiniz.

Bir görsel üzerindeki yazının fontunu bulmak için bazı özel araçların kullanımına gereksinim duyulur. Ancak bu araçlardan bazıları, diğer font bulma araçlarında yer almayan önemli özelliklere sahiptir. Bu yazımızda, resimden font bulmak için en iyi platformları sizler için derledik.

My Fonts – What the Font

Resim üzerinden font bulma siteleri listesinin ilk sırasında My Fonts tarafından geliştirilen What the Font aracı yer alıyor. Her gün birçok kişinin kullandığı bu platform font bulma siteleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Aslında font satın alınabilen bir site olan My Fonts, bu özelliği ile kullanıcılarına destek sağlıyor.

What the Font ile font bulma işlemini birkaç adımı gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Öncelikle fontun bulunduğu görseli sitede yer alan kısma yüklemeniz gerekir. Daha sonrasında ise araç sizden fontu bir kutu içerisine almanızı ister. Fontunu bulmak istediğiniz yazıyı kutucuk ile işaretlemenin ardından işleme devam edebilirsiniz.

Son olarak da işaretlediğiniz yazının font ismi karşınıza çıkar. Eğer direkt aynısını bulamazsa size o fonta yakın alternatif fontları da sunacaktır. Ayrıca isterseniz fontu bu site üzerinden satın almanız da mümkün. 

resimden-font-bulma
resimden-font-bulma

 

Font Squirrel – Font Identifier

Görsel üzerinden font bulma listemizde ikinci sırada Font Squirrel tarafından geliştirilen Font Identifier aracı bulunuyor. MyFontsta olduğu gibi Font Squirrel da bir çeşit font satın alınan bir site olarak biliniyor. Ancak font satış hizmetlerine ek olarak kullanıcılarının font bulabilmesi için de bir aracı bünyelerine eklediler.

Türkiyede yeni trend olan Disney Plus Fiyatı yazımıza göz atmayı ihmal etmeyin!

Font Identifier aracını kullanmak için ilk olarak yazının yer aldığı görseli siteye yüklemelisiniz. Fakat isterseniz internette bulunan bir görselin bağlantı adresini ekleyerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında ise görsel üzerinde fontunu bulmak istediğiniz yazıyı seçmeniz gerekiyor. Hemen sonrasında işlemi tamamlayabilir ve fontun ismini öğrenebilirsiniz.

What Font Is

Resimden font bulma listemizde sıradaki araç ile What Font Is oluyor. Hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü olan What Font Is, piyasada yer alan en iyi font bulma araçları arasında yer alıyor. Üstelik font bulma özelliğine ek olarak benzer fontları da bu site aracılığıyla bulabilirsiniz. Hatta oluşturulan bir fontu webfont haline getiren bir özelliği de bulunuyor.

Eğer görsel üzerindeki bir yazının fontunu bulmak istiyorsanız, What Font Is ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise fontunu bulmak istediğiniz görseli siteye yüklemeniz ya da görselin bağlantı adresini sitede bulunan bölüme yapıştırmanız gerekiyor

Görseli siteye yüklemenin ardından yalnızca fontunu bulmak istediğiniz yazı kalacak şekilde görseli kırpın. Bu işlem esnasında araç size yardımcı olacaktır. Hatta eğer renklerden dolayı okunması zor bir görsel varsa elinizde yapay zeka sizin için görsel üzerindeki fontu bulmakta yardımcı olacaktır. Görselde bulunan harflerin karşılığını alt bölümde yer alan kutucuğa yazmanızın ardından font bulunabilir hale gelecek.

WhatFont

Listede yer alan bir diğer araç ise WhatFont. Bu araç, bir site üzerinden değil, Chrome Web mağazası aracılığıyla elde edilerek bir tarayıcı eklentisi olarak hizmet sunuyor. Bu eklentiyi tarayıcınıza kurmanızla birlikte internet sitelerinde bulunan görseller üzerinde ki yazıların fontunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Yorum yapın