Şarap Markaları

Şarap Markaları sorusunun cevabı: Şarabın fermantasyon sonucu oluşumundan dolayı tadı biraz mayhoş denilebilir kıvamdadır. Tadının acı gelmemesi, rahatsız etmemesi ve keyif vermesi için kaliteli bir şarap tadımı çok önemlidir. Uzun zamandır şarap tüketenler hangi marka şarabın daha iyi olduğunu bilerek daha iyi tercihte bulunabilirler. Ancak yeni başlayan kişiler için en iyi şarap markaları listesini sizler için hazırladık. Seçilen iyi ve doğru şarap, tüm oramı ve damak tadınızı değiştirebilir ama yanlış bir şarap seçiminde tüm bunlar olumsuz yönde gelişir. Sizler için hazırlamış olduğumuz iyi şarap markaları:

Pamukkale Şarapları

Şarap sektöründe ülkemizdeki en köklü firmalardan biri olan Pamukkalenin şaraplarını denemeyenler, şarap konusunda eksik kalmış sayılır. 1962 yılından itibaren sektörde bulunan ve yerli şarapların en iyi üretici markalarından biri olduğu söylenebilir. Denizlinin Güney ilçesinde fabrikası bulunan ve kurulduğu günden itibaren her zaman en iyi kalite üzümlerle iyi şarap üretmekteler. Ayrıca iyi şarabın genellikle pahalı olması gerekmediğini ispatlayan nitelikte şarap üretimi gerçekleştiriyorlar. Damak tadınıza uygun en sevdiğiniz şarap türünü seçmeniz yeterli olacaktır. Kalitesinden ve lezzetinden endişe duymadan Pamukkale şaraplarını tercih edebilirsiniz. Geniş fiyat seçeneği ile her bütçeye uygun şarap seçenekleri raflarda yer almaktadır.

Turasan Şarap

Kapadokya bölgesinde yer alan ve şarap evini ziyaret ederek, enfes şaraplarının tadım fırsatı verilen Turasan Şarapları kesinlikle denenmesi gereken yerli üretim şarap markalarından biridir. İster tatlı sonlu bir şarap sevin isterseniz de ekli veya meyveli. Hepsini Turasan Şarapları sayesinde deneyimleyebilirsiniz. Fiyat aralığı oldukça geniş olan şarapların her damak tadına ve her bütçeye de hitap ettiği bilinmektedir. Büyük market zincirlerinin birçoğunda rahatça bulunabilen Turasan Şaraplarını sipariş ederek de temin edebilirsiniz. Eğer Kapadokyada bulunan Turasanı ziyaret etmeniz durumunda şarap tadımlarına da katılabilirsiniz.

Vinolus Şarap

Yerli üretim şarap arasında en iyi markalardan biri Vinolus şaraplarıdır. Kayserinin Vinolus üzüm bağlarında üretimi sağlanan bu şarapların, şarap severler tarafından kesinlikle denenmesi gerekir. Roussane, Chardonnay, Narince, Tempranillo ve Kalecik Karası üzümlerini bağlarında yetiştiren Vinolus şaraplarında kesinlikle kendinize uygun bir şarap bulabilirsiniz. Son zamanlarda gittikçe yıldızı daha da parlayan bu şarap markasının yurtdışında da mevcut birçok ödüle sahip olması da kalitesini kanıtlar durumda.

sarap-markalari-liste
sarap-markalari-liste

 

Kayra Şarap

En lezzetli şarapların üretimi için en lezzetli ve kaliteli üzümleri bağlarında yetiştiren Kayra Şaraptan daha önce deneme fırsatı yakaladıysanız eğer ne kadar lezzetli olduğunu bilirsiniz. Hem Elazığ hem de Trakya bölgelerinde şarap üretim tesisleri bulunan Kayra Şarap, güzel ve üst kalite üzüm ile üretiliyor. Dünya üzerinde birçok kişi tarafından sevilerek popüler hale gelmiş şarap markalarının arasında olduğunu da bilmek gerekir. Yurtdışında birçok gurme restoran tarafından menülerde yer almasıyla birlikte uluslararası pek çok ödüle sahiptir. Kaliteli ve lezzeti bir şarap olan Kayra şarapları herkesin ulaşabileceği fiyat aralığında raflarda satışı sunulmaktadır.

Kavaklıdere Şarapları

Ülkemizde en köklü şarap üretim markalarından biri olan Kavaklıdere Şarapları, 1929 yılından itibaren Ankarada şarap üretimine devam ediyor. Özel sektörde ilk şarap üretimini gerçekleştiren marka Kavaklıderedir. Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Egenin en güzel üzüm bağlarından toplanan kaliteli üzümlerinden ürettikleri şaraplarının tadına baktınız zaman ne kadar lezzetli ve üst kalite bir şarap olduğunu direkt anlayacaksınız. Hemen her alkollü ürün satan yerde kolaylıkla bulunan ve uygun fiyatlarla raflarda yer edinen Kavaklıdere Şarapları, bulabileceğiniz en kaliteli şaraplar arasında yer alır.

Doluca Şarapları

Ülkemizde adı en çok bilinen ve neredeyse her yerde bulunan Doluca markasının şaraplarını birçok kişi denemiştir. Denemeyenler veya yeni başlayanlar için; başlangıçta oldukça rahat içebileceğiniz lezzetli şaraplar arasında yer alır. En çok duymuş olduğunuz villa serisi ile şarap severlerin sıklıkla tükettiği ürünlerinden biridir. Ülkemizin her yerinden en iyi üzümlerle şarap üretimi yapan Dolucanın Uşak, Adapazarı, Denizli, Tekirdağ ve Ankarada üzüm bağları bulunuyor.

Yorum yapın