Togg Fiyat Listesi 2023 – Ön Sipariş Nasıl Verilir

Togg Fiyat Listesi 2023 - Ön Sipariş Nasıl Verilir sorusunun cevabı: TOGG otomobilinin 2023 fiyat listesi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bilindiği gibi TOGG, Türkiyenin Otomobil Girişim Grubu markasının kısaltmasıdır. 2019 yılında ilk adımları ve üretim süreci başlatılan otomobil modelinin 2023 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması ve yollarda görüleceği duyuruldu. Bu durumda markanın ilk otomobili olan SUV modeli, 48.971 Euro üzerinden fiyatlandırılacağı açıklanmıştı. TOGG Sedan ve SUV otomobil modelleri için satış fiyatları henüz kesin bir şekilde açıklanmadı. Yalnızca tahmini olarak fiyatlar yayınlanıyor. TOGG fiyat listesi 2023 yılının ilk aylarında belli olacak ve satışa açılacak.

Nitekim ki otomobilin ne kadar fiyat üzerinden satışa sunulacağına dair herhangi bir net açıklama gelmedi. Otomobilin kendi segmentinde bulunan diğer araç grupları ile aynı düzeyde fiyatlandırma ile satışa sunulması beklentisi bulunuyor. Yeni yıla yaklaşmamız ve TOGG Gemlik fabrikasının resmi olarak açılmasıyla birlikte seri üretime geçen aracın net satış fiyatlarının ne kadar olacağına dair bilgilerin kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

TOGG ne zaman satışa sunulacak sorusunun cevabı, otomobili almak isteyenler ve meraklıları tarafından sürekli olarak internette araştırılıyor. Bu durumda yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi TOGG otomobilinin fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi henüz verilmese de seri üretime başlayan otomobilin ön satış zamanının 2023 yılının Şubat ayı olacağı konusunda netlik oluştu. TOGG markasının ilk otomobili olan C-SUV segmenti araç, 2023 yılının Şubat ayında ön satışa açılıp, Mart ayında yollarda görülmesi bekleniyor.

TOGG Ön Sipariş Fiyatı

TOGG otomobilinin ön sipariş fiyatı hakkında bazı tahminler yer alıyor. Öyle ki tüm bu tahmin edilen fiyatlar doğrudan olarak şirket tarafından herhangi bir açıklama olmamıştır. Bakanların ve TOGG markasının yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiyede bu segmentte bulunan aynı düzeydeki araç fiyatları ile yarışacağı birçok defa dile getirildi. Bu durumda muadil otomobil modellerinin ön sipariş fiyatlarına yakın bir fiyat aralığında satışa sunulması bekleniyor.

Togg aracına ek olarak arkadaşlar Dünyanın En Pahalı Arabası makalemize göz atmayı unutmayın.

TOGG SUV Fiyatı

TOGG SUV modelinin fiyatına ilişkin herhangi bir birlik net olarak henüz belirtilmedi. Yeni nesil elektrikli SUV modeli araçları için de yine fiyatların seri üretimim hemen ardından kamuoyuna sunulması beklentiler içerisinde. Ancak şirketin yönetim kurulu başkanı veya herhangi bir kişi tarafından fiyat konusunda net bir açıklama olmasa da 48.000 Euro seviyesinde bir başlangıç fiyatının olabileceği tahminler arasında yer alıyor. Yeni süreçte ise bu fiyatların ve muadil araçların fiyatlarının baz alınması SUV modelinin fiyatını belirleyecek unsurlar arasında yer alıyor.

TOGG Sedan Fiyatı

TOGG, yerli üretim otomobil konusunda ikinci modeli olması beklenen Sedan tipi aracın fiyat konusunda da rakiplerinden farksız olması bekleniyor. Hem elektrikli hem de tam otomatik olması beklenen modelin özellikleri şimdiden dikkat çekiyor. Sedan modeli için belirlenen net bir fiyat henüz bulunmuyor. Ön sipariş fiyatlarına dair bilgiler ise modelin seri üretime geçmesiyle birlikte belirlenmesi beklenmektedir.

TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir?

29 Ekim 2022 tarihinde TOGG Gemlik üretim fabrikasının resmi olarak açılmasının ardından birçok kişi TOGG satın almak için ön sipariş nasıl verilir sorusuna yanıt aramaktadır. Gerçekleşen açılış töreniyle birlikte seri üretim bandından indirilen araç, 2023 yılının Şubat ayında ön satış siparişine açılacaktır. Bununla birlikte satış fiyatı henüz belli olmayan aracın fiyatı da ön siparişe açılmasıyla birlikte belirleneceği beklentiler arasında yer alıyor. TOGG yöneticileri ve yetkili kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre aracın fiyatı muadillerine yakın seviyede olacağı belirtiliyor.

Yorum yapın