Trafik Sigortası Teklif Al

Trafik Sigortası Teklif Al sorusunun cevabı: Trafik sigortası, kara yolları kapsamında sürüş durumundayken meydana gelen kazalarda karşı tarafta oluşabilecek her türlü zarar ve hasarın karşılanmasını sağlayan bir sigorta çeşididir. Trafiğe yönelik yasalar kapsamında motorlu taşıt sürücülerine yapılması zorunlu olan sigortanın asıl amacı, maddi ve insan bedeninde fiziksel hasar yaşanması durumunda kayıpları en aza indirgemek ve kaza sonrasında kişi haklarını koruyabilmektir. Kullanmış olduğunuz motorlu araca ve bütçe durumunuza uygun, en kapsamlı ve avantajlı sigorta türlerini öğrenmek ve trafik sigortası al seçenekleri için sitemizden bilgi edinebilirsiniz.

Trafik Sigortası Nedir?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile birlikte belirlenen zorunlu trafik sigortası, kaza oluşması durumunda karşı tarafın hasar ve zararlarını karşılamayı amaçlayan bir zorunlu sigorta uygulamasıdır. Kaza gerçekleşmesi durumunda, kazaya uğrayan tarafın mağduriyet yaşamaması ya da mağduriyetinin giderilmesi için önceden alınan bir önlem olarak da değerlendirilebilir.

Trafik sigortası, her sene belirlenen sınırlar kapsamında yenilenen bir uygulamadır ve takibi yapılması gereklidir. Düzenli bir şekilde her yıl trafik sigortası poliçesini yenilemek, kusurlu bir kazaya karışıldığı durumda araç sahibine maddi kolaylıklar sağlar. Kaza anında kazaya sebep olan taraf; karşı tarafın aracında meydana gelen hasarları, sürücü ve diğer yolcuların tedavi ve hastane masrafları, ölüm gerçekleşen kaza sonucunda ise ölüm tazminatını ödemekle yükümlüdür. Aksi halde haciz, icra veya hapis gibi yaptırımlarla karşılaşılabilir. Primleri düzenli bir şekilde ödenen aktif bir trafik sigortası sayesinde yüksek maliyetli tazminatlar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

trafik-sigortasi-teklif-fiyat
trafik-sigortasi-teklif-fiyat

 

Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Zorunlu sigorta türlerinden biri olarak her araç sahibinin yapması zorunlu olan trafik sigortası, trafik kazalarının sonrasında kaynaklanan bedeni ve maddi hasarları güvence altına alınmasına yardımcı olunur. Trafik sigortasının kapsamı, poliçeniz içerisine eklenen ek teminatlara göre sigorta kapsamınız genişletilebilir. Sitemizde en avantajlı trafik sigortası teklifleri almanız için kendinizi olumsuz her duruma karşı korumanızı sağlayacak bilgileri veriyoruz.

Zorunlu trafik sigortası, kazaya neden olan kişinin ödemesiyle yükümlü olduğu tazminatların poliçe çerçevesinde sigorta firması tarafından karşılanmasını sağlar. Hem şehir içerisinde hem de şehirler arası yolculuklar esnasında yaşanabilecek kazalarda poliçenin kapsamı, araç sahibinin maddi kaybını azaltır. Kusurlu bulunan bir kaza sonucunda poliçe; maddi hasarlar, vücutta oluşan sakatlıklar, üçüncü kişi sakatlıkları, ölüm, avukatlık masrafları gibi büyük ölçekli maddi giderleri karşılayabilir.

Aracın özelliklerine göre uygun olacak şekilde en kapsamlı poliçeye seçmek, kazaya karışma halinde maddi kaybın en aza indirilmesi anlamına gelir. Kaza halinde karşıdaki sürücü ve diğer yolcuların sigortası olmaması durumunda tedavi giderleri sorun yaratabilir. Zorunlu trafik kapsamında ise kazaya uğrayan tarafın tedavi ve ilaç masrafları tamamıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanır.

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Araç trafik sigortası poliçesinin sözleşmesinin kapsamı ve teminat bedelleri, sigorta firmasına ve aracın durumuna göre değişebilir. Sigorta sahibi için avantajlı bir trafik sigortası sözleşmesine sahip olmak için poliçe incelenmeli, ana ve ek teminatlar hakkında detaylı bilgiye sahip olunmalı, farklı sigorta teklifleri birlikte değerlendirilmeli ve tüm ihtiyaçlar poliçeye ek olarak dahil edilmelidir.

Trafik sigortasının poliçe kapsamına göre ödenen prim miktarı değişkenlik gösterebilir. Karşı taraf, üçüncü kişiler ve kamu mallarına verilen hasarlar, poliçenin ödeme kapsamına dahil edilir. Örneğin, yolda sürüş halindeyken bir elektrik direğine çarpmanız ya da kaza esnasında bir yol tabelasını devirmeniz durumunda bu hasarın masrafı sigorta şirketi sizin adınıza karşılar. Yalnızca kamu malları değil; dükkan, ev ve bahçe gibi üçüncü şahısların malları da bu ödemeler kapsamına girer.

Yorum yapın