Tüm Güncellemeleri Yap – Otomatik Telefon Güncellemeleri Göster

Tüm Güncellemeleri Yap - Otomatik Telefon Güncellemeleri Göster sorusunun cevabı: Telefonunuzun, uygulamalarla birlikte senkronize ve sorunsuz bir şekilde kullanılması için belirli zamanlarda yazılım güncellemeleri yapılması gerekmektedir. Uygulama ve telefon yazılımınızda güncelleme yaparak uygulamaların ve cep telefonunuzun özelliklerini en iyi şekilde ve yeni özelliklerini kullanabilmek için güncellemeleri yapmanız gerekmektedir. Bu güncellemeler ile uygulamalarda bulunan hatalar giderilir, yeni kullanım özellikleri eklenir ya da uygulamanın tasarımı gibi değişimler yaşanır. Tüm bunların hepsine uygulama mağazasından yapılan güncellemeler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzun güncellemesini yaparak aslında uygulamalarınızı da güncellemiş olursunuz. Telefon güncellemesini yapmak için ayarlar bölümüne gelin. Ardından ayarlar bölümünde bulunan yazılım güncellemesi kısmını açın. İndir ve yükle seçeneğine tıklayarak hem cihazınızın güncellemesini hem de uygulamaların güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamaları güncellemek için de Android telefonlarda yer alan uygulama mağazası olan Play Store uygulamasına giriş yapın. Sağ üst bölümde yer alan profilinize tıklayın. Ardından uygulamaları ve cihazı yönet seçeneğine tıklayın. Genel bakış seçeneğin de bulunan güncelleme var butonuna tıklamanın ardından güncellemesi bulunan uygulamaları güncelleyebilirsiniz.

Telefon Güncellemesi Yap

Cep telefonunuzda güncelleme yapmanız telefonunuzun kullanımı için oldukça önemli bir durumdur. Telefon yazılım güncellemesi ile telefonunuza yeni özellikler eklenir, güvenlik sorunlarına karşı koruma sağlanır ve oluşan çeşitli hataları gidermek için yapılması gereken bir durumdur. Telefonunuzun yazılımını güncellemek için yapmanız gereken adımlar oldukça basittir.

otomatik-telefon-guncellemeleri
otomatik-telefon-guncellemeleri

Telefonunuzu açın ve ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar kısmında en alt kısımda bulunan yazılım güncelleme kısmını açın. Karşınıza çıkan ekranda yazılım güncellemeniz varsa eğer indir ve yükle seçeneği bulunacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak, telefonunuzun yazılımını güncelleyebilirsiniz ya da son güncelleme seçeneğini seçerek telefonunuzda bulunan en son güncellemeye dair bilgileri görebilirsiniz.

Otomatik Güncelleme Yap

Uygulama geliştiricileri tarafından sürekli olarak uygulamalar güncellenmektedir. Bu güncellemeler ile uygulamalara yeni özellikler ekleniyor, cihazlara uyumlulukları sağlanıyor, güvelik sorunları ve oluşan hatalar giderilmektedir. Bundan dolayı telefonunuzda bulunan uygulamaların sürekli olarak güncel tutulması gerekir. Sizler için uygulama güncellemelerinin ve telefonunuzun yazılım güncellemelerini nasıl otomatik olarak yapabileceğinizi anlattık.

Sevgili okur arkadaşlar, en iyi mobil oyunlar yazımıza göz atmayı unutmayınız.

Telefonunuzda bulunan uygulamaları otomatik güncellemek için;

 • Android cihazlar için uygulama mağazası Play Store uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ üst bölümde yer alan profil kısmına tıklayın.
 • Daha sonrasında ise Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Ayarlar bölümünde karşınıza çıkan ekranda ağ tercihlerini açın.
 • En son uygulamaları otomatik güncelle butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda tercih yapmanız istenecek.
 • Telefonda yüklü bulunan uygulamalarınızı güncelleme yaparken hangi internet ağı üzerinden yapılmasını istiyorsanız, o internet ağını seçmeniz gerekir.
 • Bu adımların ardından tercih ettiğiniz internet ağına bağlı olduğunuz durumlarda uygulamalarınıza gelen güncellemeler otomatik olarak yapılacaktır.

Telefon yazılımını otomatik olarak güncellemek için;

 • Telefonunuzu açmanızın ardından Ayarlar kısmını açın.
 • Ayarlar bölümünün en alt kısmında yer alan Yazılım Güncellemesi seçeneğini açın.
 • Yazılım güncellemesi seçeneğine tıklamanızın ardından karşınıza çıkan ekranda Wi-Fi ağı üzerinden otomatik güncelle ya da otomatik indir seçeneğini seçmeniz bunun için yeterli olacaktır.

Uygulamalarda Güncelleme Kontrolü

Güncelleme yapmak, kullanmış olduğunuz cihazı ve uygulamaları yenileyecektir. Güncellemeler belirli zaman içerisinde yapılması gerekir. Uygulamalarda en son yapılan yeniliklere ve özelliklere sahip olmanız ve uygulamalarda bulunan hataların giderilmesi ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için uygulamaların en son güncellenmiş halinde olması gerekir. Uygulamalarda bekleyen bir güncelleme olup olmadığını bu adımlar ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz;

 • Play Store uygulamasına hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan profilinize girin.
 • Sonrasında Uygulamaları ve Cihazı Yönet butonuna tıklayın.
 • Güncellemesi bulunan uygulamalar bulunuyorsa eğer Güncelleme Mevcut ibaresini görürsünüz. Güncelle seçeneğine tıklamanızla birlikte güncellemesi bulunan uygulamalar en son güncel haline gelecektir.

Yorum yapın