Verimli Bir Gün Geçirmek Yapılması Gerekenler

Verimli Bir Gün Geçirmek Yapılması Gerekenler Günümüzde hayatın çok telaşlı ve hızlı ilerlediği bilinen bir gerçektir. Pek çok işe yetişmek zorunda olan insanlar için 24 saat çok kıymetlidir. Ancak insanlar telaştan ve yorgunluktan bu 24 saati istedikleri gibi geçirememektedirler.

Bir Gün Nasıl Verimli Geçer

İnsanlar için çok kıymetli olan zamanı değerlendirmek ve verimli bir gün geçirmek çok önemlidir. Bunun için yapılması gerekenler çok basittir. Bir günün verimli olması için öncelikle sakince bir plan yapmak gerekir. Bir hafta içinde neler yaptığınızı belirleyip bunu bir kağıda yazmak ilk adım için yeterli olacaktır. Daha sonra önerilen adımları izlemeniz, gününüzü verimli hale getirecektir.

Verimli Bir Gün İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle bir günde ne kadar uyuduğunuzu, zamanınızın en çok nerede geçtiğini belirleyin. Örneğin günde 7 saat uyuyor ve işte 8 saat çalışıyorsanız bunu bir kağıda yazın.

İlk adımı tamamladıktan sonra gün içinde size en iyi gelen aktiviteyi belirleyin. Bu spor yapmaksa ya da film izlemekse bunları not edin. Gün içinde neye zaman ayırmak istediğinizi belirleyin. Yürüyüş iyi geliyorsa, normal saatinizden 1 saat önce uyanın, yürüyüşten sonra işe gitmek için hazırlanın.

Gün içinde küçük molalar verin. Akşam telefonda, sosyal medyada uzunca zaman geçirmek yerine, bir hobiniz için bir saat ayırın. Her hafta farklı bir aktiviteye zaman ayırın. Bunları yaparak verimli bir gün için kendinize şans tanıyın.

 

Yorum yapın