Web Postegro Nasıl Çalışır – Zararlı mı ?

Web Postegro Nasıl Çalışır - Zararlı mı ? sorusunun cevabı: Postegro, LiLi Technologies tarafından ortaya çıkan ve Instagramda takip etmeyip, gizli profillerin görüntülenebilir olmasını sağlayan bir mobil uygulama ve web sitesidir. Postegronun mobil uygulamaları için iOS kullanıcıları App Store uygulama mağazası üzerinden indirebiliyorken, Android cihaz kullanıcıları ise Play Store uygulama mağazası üzerinden indirebilmektedir. İsteyen kişiler Web Postegro uygulamasını internet sitesi üzerinden de kullanabilirsiniz.

Postegro ve bu türdeki uygulamaların geliştirilmesinde ki asıl amaç, diğer kişilerin gizliliklerini ihlal etmektir. Yani gönderi ve takipçilerinin diğer insanların görmesini istemeyen bir kişinin profilinde yer alan hikayeler dahil tüm gönderilerine ulaşabilirsiniz. Üstelik profilini görüntülediğiniz kişinin bu durumdan hiçbir şekilde haberi olmaz.

Postegro Özellikleri

  • Hesabı gizli olan profilleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Gizli hesapların paylaştığı hikayeleri izleyebilirsiniz.
  • Uygulama üzerinden birden fazla Instagram hesabı kullanabilirsiniz.
  • Detaylı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sıklıkla görüntülediğiniz hesapları favorilere ekleyebilirsiniz.
  • Uygulamanın kendisine ait video oynatma özelliğini kullanabilirsiniz.
  • İzlediğiniz hikayeleri cihazınıza kaydedebilirsiniz.
  • Görüntülenen hesapta yer alan paylaşımları cihazınıza kaydedebilirsiniz.
  • Basit görünümlü ve kolay kullanımlı bir ara yüzü bulunuyor.

Postegro uygulamasının kullanıcıları için sunmuş olduğu özellikler genel olarak bunlardır. Yani uygulamanın sunduğu amaç kapsamında gizli bir Instagram hesabını görüntülemekle birlikte tüm gönderi ve paylaşımlarını da cihazınıza kaydedebiliyorsunuz. Üstelik başka insanları takip etmeyi isteyen kişilerden biriyseniz sıklıkla takip etmek istediğiniz hesaplara çok daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

Postegro Nasıl Kullanılır?

Takip etmediğiniz ve gizli olan Instagram profili görüntülemeye yarayan tek uygulama Postegro değildir. Bu tür uygulamaların birçoğunu uygulama mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bir Instagram kullanıcısının gizli profilini görüntülemek için, Instagram kullanıcısını takip eden bir kişinin daha önceden Postegro ya da aynı işlevi sağlayan bir uygulama kullanmış olması gerekmektedir. Bu bağlamda, Postegro ve türevleri olarak hizmet veren uygulamalar, daha önce uygulamayı kullanarak farklı profillerden aldığı verileri sizlere sunuyor.

Arkadaşlar postegro dışında OYUNLAR kategorimize göz atmayı unutmayın.

Postegro kapsamında konuşacak olursak eğer; bu nedenle her bakmak istediğiniz gizli profilin paylaşımlarını görüntüleyemeyebilirsiniz. Ancak bu işi amacı kapsamında daha ileri taşıyan uygulamalar, profiline bakmak istediğini kullanıcıyla ortak bir hesap olmasına ihtiyaç duymadan da bu işlevi yerine getirebilmektedir. Burada önemli olan, profiline bakmak istediğiniz Instagram kullanıcısının hesabının herhangi bir şekilde başka bir hesap tarafından görülmüş olması ve görüntülemenin Postegro gibi bir yazılımın eline bu verilerin geçmiş olmasıdır.

Web Postegro Kullanımı Zararlı mı?

Üçüncü taraf kişiler ve resmi olmayan bir mobil uygulama olmasından dolayı zaten bu tür uygulamalara güvenilir denmesi oldukça zor olmasıyla birlikte bir de çalışma prensiplerini görmenin ardından, bu tür uygulamalara güvenli demek mümkün değildir. Postegro ve bu tür uygulamalara giriş yapığımız an itibariyle açıkça görülüyor ki cihazlarınızda yer alan ekran görüntüleri ya da diğer veriler bile uygulamanın eline geçmektedir.

Postegro ve bu amaçlı diğer uygulamalara giriş yaptığınız durumlarda zaten hesap giriş bilgilerinizi de paylaşmış oluyorsunuz. Hesabınız ile giriş yaptığınız anda ise tüm bilgilerinizi uygulama geliştiricileri ile paylaşmış oluyorsunuz. Takip ettiğiniz diğer kişilerin hesap güvenliklerini ya da kendi hesabınızın güvenliğini önemsemiyor olabilirsiniz ancak şöyle düşünün ki; bu amaçlı uygulamalar diğer insanlarla olan özel konuşmalarınıza bile erişebilir.

Üçüncü kişi uygulamalar genel olarak tehlikeli ve zararlı yazılımlardır. Çünkü karşınızda muhatap olabilecek herhangi bir resmi oluşum çoğu zaman bulunmaz. Bu tarz uygulamalar direkt olarak bütün kişisel ve özel bilgilerinize ulaşır. Ulaştığı özel verilerinizle neler yapılabileceğinin herhangi bir sınırı bulunmaz. Bazı üçüncü taraf uygulamalar kredi kartı ve banka bilgilerinize dahi ulaşabilir olmasıyla birlikte cihazlarınıza da kötü amaçlı yazılımları haberiniz olmayacak şekilde yerleştirir ve birçok özel hesabınıza sızabilir.

Yorum yapın