Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir

Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir sorusunun cevabı: Toplu mesaj gönderme, devamlı bir şekilde toplu mesaj gönderebileceğiniz kişilerin kaydedildiği listelerdir. Böylelikle aynı mesajı birçok kişiye göndermek istediğiniz zaman liste halinde kolaylıkla, tek tek göndermek ile uğraşmadan toplu olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Android Whatsapp Toplu Mesaj

İlk olarak Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda nasıl toplu mesaj listesi ile mesaj göndereceğimizi açıklayalım. Toplu mesaj göndermek için bir liste oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve sohbetler kısmına girin. Ardından menü sekmesine tıklayarak yeni toplu mesaj seçeneğini seçin. Bu bölümde WhatsApp rehberinizde yer alan kişilerin ismini yazarak ya da + tuşuna basarak istediğiniz kişiyi toplu mesaj listesine ekleyebilirsiniz. Arından bitti butonuna tıklayın ve listeyi oluştura basın.

Bu işlemler, toplu mesaj göndermek istediğiniz kişilerden oluşan yeni bir liste oluşturacaktır. Toplu mesaj listesinden bir mesaj göndermeniz durumunda, mesajınız listede yer alan herkese gönderilecektir. Mesajı alan kişiler, mesajınıza yanıt vermesi durumunda normal sohbet ekranında görünecektir. Yani, gönderdikleri mesaj toplu mesaj listenizle bulunan diğer kişilere iletilmez.

Toplu mesaj listesi oluştururken yalnızca sizi telefon rehberine kaydetmiş kişilerin toplu mesajlarınızı alacağınızı bilmeniz gerekiyor. Eğer bir kişiye toplu mesaj listesi üzerinden mesaj gönderdiyseniz ve o mesaj iletilmediyse, sizi henüz telefon rehberine kaydetmemiş demektir.

Android Cihazlarda Whatsapp Toplu Mesaj Listesi Düzeltme

WhatsApp uygulamasını Android cihazlarda toplu mesaj listesini düzenleyebilmek için ilk olarak toplu mesaj listenizi açın. Sonrasında menü sekmesini açarak Toplu mesaj liste bilgisi seçeneğine tıklayın. Toplu mesaj liste bilgisi kısmında göreceğiniz kalem butonuna tıklayın ve toplu mesaj listenizin ismini buradan düzenleyebilirsiniz.

Alıcı Ekle butonunu seçerek de toplu mesaj listenize yeni alıcılar ekleyebilirsiniz. Eğer listede bulunan kişilerden bazılarını çıkartmak istiyorsanız, çıkartmak istediğiniz kişinin ismine basılı tutun ve toplu mesaj listesinden çıkart butonuna tıklayın.

Android cihazınızda WhatsApp toplu mesaj listenizi silmek istiyorsanız eğer Sohbetler kısmında, silmek istediğiniz toplu mesaj listesine basılı tutun. Sonrasında toplu mesaj listesini sil seçeneğini seçerek, listeyi kolaylıkla silebilirsiniz.

Sevgili okurlar bu yazımıza ek olarak Uygun Fiyatlı Telefonlar makalemizi incelemeyi unutmayın.

iPhone Whatsapp Toplu Mesaj

iPhone telefon kullanıcıları ise toplu mesaj listesi oluşturma özelliği için öncelikle WhatsApp uygulamasını açmanın ardından Sohbetler ekranının üst kısmında yer alan Toplu mesaj listesi oluşturma butonuna tıklayın. Sonrasında ise Toplu mesaj listesi ekranının alt kısmında bulunan Yeni Liste seçeneğini seçin. Burada karşınıza çıkacak ekranda listeye eklemek istediğiniz kişilerin ismini yazın ya da + tuşuna basarak rehberinizden listeye istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Son adımda ise Oluştur seçeneğine tıklayarak iPhone cihazlarınızda toplu mesaj listenizi oluşturabilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Whatsapp Toplu Mesaj Listesi Düzeltme

Eğer toplu mesaj listenizde düzenleme yapmak isteyen bir iPhone cihaz kullanıcısıysanız Toplu mesaj listelerinizi açın ve düzenlemek istediğiniz listede bulunan i butonuna dokunun. Karşınıza gelecek olan bilgi ekranı üzerinden Toplu mesaj listenizin ismini düzenleyebilirsiniz. Listeyi düzenle seçeneğini seçmenizle birlikte ise toplu mesaj listenize yeni kişileri ekleyebilir ya da listedeki kişilerden çıkartmalar yapabilirsiniz.

iPhone telefonunuzda WhatsAppta bulunan toplu mesaj listenizi silmek istiyorsanız eğer ilk olarak sohbetler ekranının üst kısmında yer alan toplu mesaj listesi butonuna tıklayın. Sonrasında ise silmek istediğiniz toplu mesaj listesinin üzerindeyken parmağınızı sol tarafa doğru kaydırın. Çıkan seçeneklerde Sil butonunuzu seçmenizle birlikte oluşturmuş olduğunuz toplu mesaj listesi silinecektir. 

Bu adımları takip ederek dilediğiniz gibi Whatsapp toplu mesaj gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın